"Алчевськ чекає на повернення додому": український партизан розповів про життя в окупованому місті

Джерело:  v-variant.com.ua  /  12:31, 15 Березня 2024

Про сьогодення тимчасово окупованого Алчевська на правах анонімності розповів український партизан

Місто Алчевськ на Луганщині російські загарбники окупували у 2014 році. Місцеві жителі та жительки вже 10 років змушені терпіти російську пропаганду, жити з нестабільним мобільним зв’язком, стикатися з постійними комунальними проблемами. Про сьогодення тимчасово окупованого Алчевська на правах анонімності розповів український партизан спеціально для Східного Варіанта.

Герой статті — Вадим (ім'я змінено з міркувань безпеки — ред.) живе у тимчасово окупованому Алчевську та чинить спротив загарбникам: повідомляє про пересування російської техніки, висвітлює реальну діяльність росіян в Алчевську. Східний Варіант поспілкувався з українським патріотом та дізнався, що відбувається на окупованій частині Луганщини.

Підготовка до фейкових “виборів” президента росії

На тимчасово окупованій Луганщині підготовка до псевдовиборів президента рф проходить гучно та масштабно. Росіяни не жаліють кошти на “вибори”, вкладаючи великі зусилля як фінансові, так і моральні, розказує Вадим.

Партизан зазначає, що загарбники шукають здебільшого серед місцевих тих, хто бажає підзаробити на “події”. Такий підробіток полягає в тому, аби ходити по домівках людей та агітувати віддати свій голос, а саме займатися колабораційною діяльністю.

Алчевськ окупація_12

Фото: Телеграм-канал “Артюх”

Зокрема, така практика наразі найбільш популярна в окупованому Луганську та на новоокупованих територіях Луганщини, каже Вадим.

“Росіяни виділяють кошти на створення банерів, прапорців та іншої макулатури: поширюють інформацію про “вибори” президента рф на деревах, будівлях, школах, а особливо на транспортних зупинках. Майже в усіх місцевих автобусах присутня агітація “виборів”. Не секрет, що всіх так званих “бюджетників” теж заганяють на вибори і змушують голосувати. Виділяють на голосування окремий час. Загарбники також дають настанови вчителям та окупаційній адміністрації про те, як правильно проводити так звані “вибори”. Ну і зрозуміло, що говорять про це всюди, де тільки можна: радіо, телебачення, соцмережі”, — розповідає український партизан.

Алчевськ окупація_

Російська агітація на тимчасово окупованій частині Луганщини. Фото з російського Телеграм-каналу

Більше про те, як росія фабрикує “вибори” на Луганщині, читайте в нашому матеріалі.

Російська пропаганда в школах Алчевська

Вадим розповідає, що в усіх школах Алчевська щопонеділка проходять “Разговоры о важном”. Починається день з того, що учні повинні стояти під гімн рф та співати його. А після цього дійства починаються ті самі “розмови”.

Під час “розмов” обговорюють різнопланові теми, починаючи з розповідей про видатних вчених та людей росії, а потім плавно підводять до видатних “героїв” так званої “спеціальної операції в Україні”.

“Мабуть, найбільше посміховище, коли в алчевських навчальних закладах відкривають так звані “парти героїв” — це парти з інформацією про загиблого загарбника в Україні, якого окупанти героїзують серед учнів”, — зазначив Вадим.

Алчевськ окупація

Фото: ЗМІ, підконтрольні так званій “лнр”

Перемішувати історичні події з жалюгідною сьогоднішньою реальністю це улюблена справа росіян, підсумовує Вадим:

“Ще одна деталь, що росіяни люблять змішувати події Другої світової війни в 1939-1945 роках із сучасними. Вони намагаються створити ідею того, що ось зараз герої, які також раніше були. Ми воюємо за них”.

Комунальні проблеми

“Звісно, головна проблема в Алчевську — це водопостачання. Алчевськ розділений на два основні райони: Старий і Новий. Спочатку день вода в Старому районі, наступного — в Новому. Графік день через день. Буває дуже рідко, що в якомусь з цих двох районів вода буде з’являтися два дні поспіль”, — зазначає Вадим.

За словами героя, часто трапляється так, що в одному з районів не буває води по чотири-п’ять днів. У мешканців міста завжди виникають суперечки з приводу цього. Особливо це помітно по скаргах в місцевих пабліках. Дискусії виникають майже щотижня: то трубу прорвало з водою, то каналізація смердить на всю вулицю, або води немає четвертий день.

скріншот алчевськ

Скарги людей у місцевих пабліках. Скріншоти з особистого архіву героя

“Окрім того, зв'язок у місті часто буває дуже поганий. Мобільний інтернет влада дозволила увімкнути тільки після нового року, до цього була кам’яна доба. Нормальної пошти, яка б могла доставити прямим курсом товар в Алчевськ, теж немає”, — додає Вадим.

Настрій місцевих

Вадим постійно спостерігає за життям у місті, й розповідає, що в Алчевську всі люди втомилися. Містяни хочуть мати нормальний Інтернет, пошту та елементарний доступ до води щодня.

Алчевськ окупація_12

Вид на “Алчевський металургійний комбінат” Фото: УНІАН

“Навіть до місцевих патріотів росії доходить, що окупанти забрали в них 10 років життя, водночас не зробивши нічого глобального та централізованого. Стало краще жити? Зовсім ні. У людей забрали час, а це найважливіше”, — ділиться Вадим.

За словами українського партизана, місцеві бояться висловлювати свої думки стосовно ситуації в місті, тому що це потягне за собою негативні наслідки для них. Людей за “інші” роздуми можуть звільнити з роботи, а окупаційна влада здатна й переслідувати громадян з “неправильною” позицією.

алчевськ україна

Фото: Рух “Жовта Стрічка”

Вадим наголошує, що окупанти дуже уважно слідкують за Алчевськом. Росіяни не довіряють на сто відсотків місцевій владі й завжди контролюють її, ставлять людей з рф:

“У місті залишаються люди з проукраїнською позицією, особливо це було помітно у 2022 році, коли майже всі місця ворожої дислокації та складів боєприпасів в Алчевську злітали у небо, завдяки місцевим партизанам. Алчевськ це Україна. Алчевськ чекає на повернення додому”.

Вгору