Бананова «плантація» біля Солом’янського ринку: киянин облаштував на подвір’ї незвичний сад

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  18:32, 13 Вересня 2023

Днями соцмережі облетіли фотографії «тропічної плантації», яку виростив біолог, співробітник національного парку «Голосіївський» Олександр Соколенко. У нього на подвір’ї ростуть банани басіо та 7 пальм трахікарпуси форчуна

Екзотичні рослини приваблюють до ділянки «туристів» з усього району.

Днями соцмережі облетіли фотографії «тропічної плантації», яку виростив біолог, співробітник національного парку «Голосіївський» Олександр Соколенко. У нього на подвір’ї ростуть банани басіо та 7 пальм трахікарпуси форчуна.

Це найбільш холодостійкі представники своїх видів, що можуть рости у нашому кліматі. Особливістю цього саду є те, що він росте і зимує у відкритому ґрунті.

Цікаво, що ці види бананів та пальм родом із Китаю, згодом були завезені у Японію, а потім потрапили у Європу, де їх часто вирощують у садах та парках через декоративне листя. В Україні ці рослини спочатку з’явилися на півдні, а тепер потроху завойовують і більш північні регіони.

«Пальми уже такі великі, що їх не наносишся на зиму у приміщення. Правда взимку потрібні певні заходи утеплення, коли морози сильніші 10 градусів. Тоді укриваю їх агроволокном», — розповів Олександр.

З бананами дещо легше. Ці рослини — це по суті трава. Коли починається похолодання то надземна частина просто відмерзає, залишаючи тільки корені. Інколи чоловік вкриває їх листям самих ж рослин, які зрізає, залишаючи сантиметрів 20 стовбура.

Навесні банани проростають і за три літніх місяці виростають десь до 3 — 4 метри. У нашому кліматі банани просто неба плодів не дають — у них для цього просто нема часу. Квітувати вони починають десь через 5-6 місяців, а це вересень-жовтень і часу достигнути у них уже нема. Інша річ, що цей «холодостійкий» сорт практично неїстівний. Якщо ж вони визрівають, то їсти їх можна тільки після термічної обробки, бо вони надто жорсткі.

До слова, частина розсади бананів та пальм Олександр ще до війни привіз з Херсону та Криму. У Нікітському ботанічному саду є ціла плантація бананів, які виростають і до 4,5 метрів. При чому працівники ботсаду так дбали про ці рослини, що щозими робили над ними справжню утеплювальну «подушку» із листя та землі.

На незвичний сад Олександра часто приходять подивитися місцеві мешканці — незвичне видовище. А оскільки поруч школа, то часто пробігають діти. Правда дітей більше цікавлять черепахи, які живуть у невеличкій водоймі на березі якої і ростуть тропічні дерева — їм потрібно багато вологи. Спочатку Олександр випустив парочку червоновухих черепах. Потім ще декілька «підкинули» знайомі. І тепер табунець складається десь із десяти рептилій, яких треба постійно годувати.

Вгору