Більше години песик на морозі: киян закликають не прив’язувати собак біля магазинів

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  10:14, 18 Січня 2023

Жителів лівого берега обурило жорстоке поводження з домашнім псом, якого власник прив’язав під магазином, а сам пішов на тривалі закупи. Кажуть, тваринка більше години мерзла на холоді та скавуліла. Варто нагадати, що в Україні діє закон, який забороняє прив’язувати собак у середмісті та на зупинках транспорту

«Шановні власники тварин, не залишайте своїх улюбленців, прив’язаних на морозі, як оці безвідповідальні «люди», – повідомляють у ТГ-групі «Троєщина».

Кореспондент «Великого Києва» розібрався детально, який вигул собак є вкрай небезпечним взимку та що про це каже діюче законодавство.

За даними благодійної організації Dogs Trust більшість собак почувають дискомфорт під час вигулу при температурі -10 градусів. Однак дрібні тварини мерзнуть уже при -4.

Коли на стовпчику нижче нуля максимальна тривалість активного вигулу має складати 10-15 хвилин, а малим песикам варто вдягати захисні куртки та капці. А великі пухнасті пси можуть комфортно перебувати на вулиці до пів години при -6 градусів. Також, як розповідають кореспонденти видання УП, собаки з пласкою мордою значно важче переживають холоди – бо мають ускладнене дихання на морозі.

Якщо ж собака у вологу погоду тремтить, його слід відвести у тепло – щоб не застудився. А після повернення – слід помити лапи та живіт, та витерти рушником – адже вулиці Києва посипають сіллю та засобами для розщеплення ожеледі. Такі речовини роз’їдають навіть шкіряне взуття людей, а що вже говорити про травми, які можуть отримати під час вигулу лапи тварин.

Не варто надовго залишати взимку собаку в автомобілі на вулиці – бо може там замерзнути, і навіть загинути.

А гріти пса, який повернувся з вулиці, слід при кімнатній температурі – грілки та тепла вода для розтирань протипоказані.

Відповідно до Закону України “Про жорстоке поводження з тваринами”, що діє з 21 січня 2006 року та до якого було внесено правки у липні 2021 року, діє ряд заборон.

Зокрема, протизаконно бити та труїти домашніх тварин, залишати прив’язаними на повідку, меншому за 20 метрів окрім тих псів, які охороняють приміщення (тут норма до 10 метрів), залишати тварину без можливості сховатися в приміщенні або буді від холоду чи спеки.

Також законом не дозволяється прив’язувати собак без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей, поблизу зупинок, магазинів, ринків, залишати в зачиненому салоні автомобіля, якщо в ньому немає людини та при температурі більше 20 і менше 5 градусів. Не можна прив’язувати тварин до автомобіля та змушувати бігти за ним.

За знущання над твариною передбачено штраф від 3 400 до 8 500 гривень, або адміністративний арешт до 15 діб. Також дозволено забирати тварину, якщо з нею жорстоко поводяться. А у випадку загибелі чотирилапого людині загрожую обмеженням волі від 1 до 3 років, або позбавлення волі на строк 2 до 3 з вилученням тварини. Ті самі дії у присутності неповнолітнього, від 3 до 5 років. Вбивство тварини з особливою жорстокістю карається позбавленням волі від 5 до 8 років.

Нагадаємо, жителі столиці просять дозволити заходити в ТРЦ та супермаркети із собаками. Також раніше зверталися з проханням впускати в метро з псами за умов виконання правил безпеки та гігієни.

Вгору