Борошно у дамбі Київської ГЕС не використовували: Укргідроенерго спростовує неправдиву інформацію

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  10:16, 29 Квітня 2023

Останніми днями у ЗМІ активно ширяться фейкові новини, що нібито колись під час ремонтних робіт на Київській ГЕС використовувалось борошно

Мова йде про чутки, що у дамбі гідроспоруди утворилася «галушка з борошна».

Останніми днями у ЗМІ активно ширяться фейкові новини, що нібито колись під час ремонтних робіт на Київській ГЕС використовувалось борошно.

«Зазначимо, що у матеріалах висвітлено виключно особисту думку одного академіка, яку він висловив ще у 2020 році», — говорять в Укргідроенерго.

Укргідроенерго офіційно спростовує цю інформацію й повідомляє, що за період експлуатації Київського гідровузла ремонтні роботи на гідротехнічних спорудах з використанням борошна не проводились.

Пресслужба компанії також заявляє, що нині передумов для настання будь-яких надзвичайних подій на гідроспорудах, в тому числі і на Київській ГЕС немає, оскільки:

ГЕС та ГАЕС компанії оснащені контрольно-вимірювальною апаратурою та автоматизованими системами контролю безпеки, які забезпечують безперервний контроль 24/7 основних показників стану споруд.

Крім того, на станціях Укргідроенерго створені спеціальні гідротехнічні підрозділи, які кожного дня займаються питаннями експлуатації дамб. Протягом всього періоду експлуатації проводяться регулярні інструментальні та візуальні спостереження за станом гідротехнічних споруд ГЕС і ГАЕС.

Укргідроенерго контролює стан гребель також із залученням сторонніх фахових організацій. Також обстеження періодично здійснює спеціалізована міжвідомча комісія, яка об’єднує фахівців різних галузей.

Докладно про контроль стану гідротехнічних споруд можна дізнатися у «Вечірньому Києві» у матеріалі «Головний інженер Укргідроенерго пояснив, чому ракетні обстріли не зруйнують греблю на Київському водосховищі».

Днями енергетикам довелося також спростовувати фейкову інформацію, яку розповсюджують російські пропагандисти, що причиною повені послужили «засмічені шлюзи». Інформація про «брудні шлюзи» Київської ГЕС — не більше ніж антинауковий російський фейк.

Вгору