Столичний мер закликав жителів Києва повідомляти про випадки, коли приватний бізнес не впускає людей у заклади, які відмічені як укриття.
У Києві є багато приміщень, які можуть використовуватися як укриття. Частина з них — у приватній власності. Проте, як зазначив мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю Радіо НВ, під час повітряних тривог власники повинні впускати киян всередину.
Якщо приватний бізнес ігнорує такі вимоги, то жителі столиці можуть інформувати про це столичну владу, і питання обіцяють вирішити у найкоротші терміни.
Мер Києва Віталій Кличко. Фото: Борис Корпусенко
«Під час воєнного стану ми можемо зробити так, щоб вони впустили людей. Нам потрібно рятувати життя людей у першу чергу, це соціально невідповідальний бізнес, люди, які це можуть робити. З ними потрібно провести роботу, ми готові це зробити», — підкреслив Кличко.
Мер підтвердив, що справжніх бомбосховищ у столиці залишилося не так багато від радянських часів, коли дійсно готувалися до війни та до можливих ядерних ударів. За його словами, бомбосховища залишилися у старому місті, а от в нових районах їх немає взагалі. Побудувати їх оперативно — неможливо. Однак по місту є багато приміщень, які можуть використовуватися та використовуються як укриття.
Також є приміщення подвійного використання: підземні паркінги, метрополітен тощо. Мешканці столиці також можуть використовувати їх як укриття.
За словами Кличка, кілька місяців тому місто виділило близько 100 мільйонів гривень для того, щоб укриття привели в належний стан. Кожен район столиці отримав гроші та зобов’язання голів районів ефективно їх використати й створити в укриттях умови для перебування людей.