Cаудовская Аравія допоможе Заходу ввести нафтове ембарго проти Росії

Джерело:  gazeta.ua  /  13:01, 2 Серпня 2022

Нафтовий експорт саудитов виріс на 14 наблизився до рекордного в історії

Нафтовий експорт саудитов виріс на 14 наблизився до рекордного в історії. Саудівська Аравія готова збільшити виробництво нафти, якщо видобуток у Росії істотно знизиться через санкції Заходу.

Саудівська Аравія різко збільшила постачання нафти на світовий ринок після того, як чиновники адміністрації США попросили королівство про додаткові баррелі, щоб згладити енергокризу і допомогти замінити постачання з Росії.

Попри напруження і зростання цін на нафтовому ринку реального дефіциту зараз немає, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, обізнані з обговоренням, яке відбулося перед щомісячною зустріччю альянсу виробників нафти ОПЕК+ .

"Водночас ситуація може змінитися, оскільки відновлення світової економіки після пандемії коронавірусу підвищує попит, а ймовірність істотного зниження видобутку нафти в Російській Федерації зросла. До повномасштабного вторгнення в Україну Росія виробляла понад 10% світової нафти", - пише видання.

Саудівська Аравія неодноразово відкидала заклики Білого дому та G7 негайно наростити нафтовидобуток, проте кілька візитів в останні тижні делегації Сполучених Штатів Америки високого рівня, зокрема координатора політики Білого дому з питань на Близькому Сході Бретта Макґурка й посланця Вашингтона з енергетики Амоса Гохштейна, допомогли поліпшити напружені відносини між країнами.

Саудівська Аравія погодилася змінити тон і пішла на зближення з позицією США. Вона також запевнила, що наростить видобуток, якщо на нафтовому ринку виникне дефіцит пропозиції.

Європейський Союз подолав опір кількох держав-скептиків та ухвалив політичне рішення про запровадження часткового нафтового ембарго проти Росії.

Згідно з досягнутою домовленістю, ЄС заборонить ввезення російської нафти, яку доправляють морем - це 75% російського експорту. Виняток зробили для трубопровідної нафти. Але Німеччина й Польща до кінця року зобов'язалися зупинити й ці постачання - таким чином нафтофе ембарго покриє 90% російського експорту до Європи.

Через нафтове ембарго Євросоюзу Росія може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік, пише Bloomberg. Від заборони на експорт нафти в Європу по морю РФ втратить близько $10 млрд на рік. Припинення посачання трубопроводом через північну гілку нафтопроводу "Дружба" в Польщу й Німеччину скоротить доходи ще на $12 млрд.

Вгору