Чи варто везти ялинки після свят до зоопарку – пояснення фахівців

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  13:49, 4 Января 2022

Після новорічно-різдвяних свят у місті утворюються звалища посохлих та вже непотрібних ялинок. Часто їх намагаються привезти до зоопарку. Чи варто це робити – розповіли фахівці столичного звіринця

Як повідомляється на Facebook-сторінці Київзоо, ветеринари столичного зоопарку одноголосно забороняють використання новорічних ялинок в якості підкормки для мешканців зоопарку та називають “одним із проявів несправжньої благодійності” намагання окремих городян привезти загиблі святкові деревця до зоопарку.

Як природозахисний заклад, Київський зоопарк вже багато років рекомендує прикрашати свої домівки ялинками з горщика, які потім можна висадити, або штучними, які можна сховати до наступного Нового року”, – підкреслюють у Київзоо.

Пояснень “нелюбові” до використаних новорічних дерев кілька:

  • інтенсивне вирощування ялинок для подальшого продажу призводить до застосування різних небезпечних речовин заради прискорення росту, привабливого вигляду та подовження терміну їх зберігання.
  • після знімання прикрас на ялинці зазвичай лишається вдосталь фрагментів дощику, конфетті, вати та інших небезпечних для тварин матеріалів.
  • використання сучасних ароматизаторів, барвників, хлопавок та штучного снігу з балончика залишає на гілках ялинки цілу гамму шкідливих речовин.

Крім того, кажуть у звіринці, тварини отримують найкращі корми за індивідуальними раціонами, тож найкращий новорічний подарунком для чотирилапих та пернатих – візит до зоопарку всією сім’єю.

Наверх