Чисте повітря: ландшафти на Осокорках стануть новими «легенями» Києва

Джерело:  vechirniykiev.com.ua  /  14:51, 4 Березня 2019

Розширення зелених зон сприятиме зменшенню промислових і транспортних забруднень мегаполісу

Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ

У столиці мають створити два природоохоронні комплекси — ландшафтний заказник «Осокорківські луки» і ландшафтний екологічний парк «Осокорки».

«Ландшафтні» плани підтримав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Він уже надіслав листа до міського голови Віталія Кличка з проханням — сприяти збільшенню зелених зон у столичному мегаполісі.

— Київ має шанси отримати статус Ramsar-міста і стати однією з перших столиць світу з таким престижним природоохоронним статусом. Це сприятиме збереженню унікальних природних комплексів. Йдеться не лише про міжнародний природоохоронний імідж столиці України, а й про можливість зберегти унікальні природні комплекси, — вважає міністр Остап Семерак.

Один з таких комплексів зберігся на Осокорках майже у первісному стані: квітучі заплавні луки — останні залишки ландшафтних комплексів лівобережної заплави річки Дніпро. Вони стали рятівним острівком для цінних червонокнижних видів тварин і рослин.


 
Заказник «Осокорківські луки» та екопарк «Осокорки» мають стати новими «легенями» столиці. Розширення зелених зон сприятиме зменшенню промислових і транспортних забруднень мегаполісу.

Локомотивом цієї ідеї виступила громадська організація «Екопарк Осокорки», яка отримала підтримку у трьох інстанціях — Мінекології, Управлінні екології та природних ресурсів КМДА, а також у профільних комісіях Київради (екологічній і земельній).

Обґрунтування ландшафтного заказника зроблено колективом авторів із Міжнародної благодійної організації «Екологія – Право – Людина», Інституту ботаніки, Інституту біології та медицини Київського національного університету.

У «Київзеленбуді» пообіцяли взяти новостворений заказник на свій баланс. І зовсім скоро ця природоохоронна територія перестане бути «нічийною».

До екопарку «Оскорки» має ввійти озеро Тягле разом з прибережно-захисною смугою, яка не підлягає забудові, згідно генплану міста.

Вгору