Де киянам шукати графіки під час аварійних і стабілізаційних відключеннях?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:59, 28 Жовтня 2022

В енергетичній компанії YASNO пояснили, що всі відключення світла, які відбуваються в Києві, поділяються на два типи: аварійні та стабілізаційні

Відключення світла діляться на два типи і відповідно інформацію про них можна дізнатися із різних джерел.

В енергетичній компанії YASNO пояснили, що всі відключення світла, які відбуваються в Києві, поділяються на два типи: аварійні та стабілізаційні.

Аварійні відключення можуть бути:

  • екстреними. Вони відбуваються, якщо через обстріли пошкоджено чи зруйновано об’єкти енергетичної інфраструктури та можуть тривати достатньо довго.
  • локальними. Тобто, коли енергомережі на конкретній обмеженій території виходять з ладу. Тривалість таких відключень зазвичай не перевищує 5 годин.

Аварійні відключення неможливо передбачити, тому графіків по них не існує. А щоб дізнатися про відновлення світла треба звертатися до ДТЕК Київські електромережі за допомогою чат-боту.

Стабілізаційні відключення відбуваються для балансування роботи енергомереж. Їх проводить НЕК Укренерго коли через пошкодження інфраструктура не може передавати споживачам необхідну потужність.

Постачання світла обмежують поки триває ремонт. Про можливі графіки відключень можна дізнатися за допомогою чатботу YASNO online.

Також у компанії YASNO пояснили випадки, коли під час відключень в одному будинку світла немає, а в сусідньому — є.

«У ваших будинках (чи навіть під’їздах) може працювати декілька ліній електромереж, які належать до різних груп і відключаються за різними графіками», — пояснюють у компанії. — Водночас у межах одної групи також є черговість на відключення. Цю черговість оператори систем розподілу пускають у дію залежно від обсягів, які потрібно стабілізувати за вказівкою НЕК Укренерго».

Разом із цим виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив, що за новими графіками відключень світла у киян не буде довше, ніж раніше.

«Я думаю, за день-два ми зможемо видати й показати графіки. Вони не будуть приємними, тому що кількість годин, протягом яких потрібно залишатися без світла, має бути збільшена. Буде по-різному: п’ять-шість годин», — зазначив Сахарук.

Раніше у ДТЕК повідомляли, що повернули електрику споживачам у Києві, до яких застосовувались екстрені відключення світла. Киян продовжують закликати максимально знизити споживання електроенергії зранку із 06:00 до 11:00 та ввечері із 17:00 до 23:00.

Вгору