Навчання проводиться з березня до травня 2021 року. Після здійснення аналізу щодо проведення першого етапу пілотного проєкту планується другий етап — з жовтня 2021 року до травня 2022 року, повідомляє МОН України.
Слухачами підготовчих курсів можуть стати особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які завершили навчання у закладах загальної середньої освіти на непідконтрольній території після квітня 2014 року.
Пілотний проєкт триває у дев’яти закладах вищої освіти, в яких діють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»:
— Донецький національний технічний університет;
— Житомирський державний університет імені Івана Франка;
— Луганський національний університет імені Тараса Шевченка;
— Маріупольський державний університет;
— Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова;
— Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
— Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля;
— Таврійський національний університет імені Володимира Вернадського;
— Херсонський державний університет.
На підготовчі курси слухачі зараховуються без складання іспитів. Навчання здійснюється за денною формою. У разі запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та відповідно до можливостей слухачів, у кожному конкретному регіоні та закладі вищої освіти навчання може проводитися за дистанційною або змішаною формою.
Визначені заклади вищої освіти мають сприяти на період навчання забезпеченню слухачів підготовчих курсів проживанням у гуртожитку.
Для осіб з ТОТ працює Урядова гаряча лінія з питань освіти (0−800−504−425), в робочі дні — з 9:00 до 18:00 та в п’ятницю — з 9:00 до 17:00.