Для киян запрацювала інтерактивна мапа про роботу провайдерів під час блекаутів

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:24, 27 Листопада 2023

Для Києва створили мапу готовності провайдерів до можливих блекаутів. Кияни на ній можуть легко й швидко перевірити, чи готові провайдери, які обслуговують їхні будинки, до можливих знеструмлень та знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Це дасть змогу краще підготуватися до зими й навіть в умовах блекаутів залишатися на зв’язку, працювати та вчитися онлайн

На карті можна дізнатися, скільки працюватиме домашній інтернет у разі відключення електрики.

ЛУН та Мінцифри створили інтерактивну карту провайдерів Києва, завдяки якій можна перевірити, як довго працюватиме інтернет певних провайдерів під час знеструмлень. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зараз мапа доступна для жителів Києва. Подивитись її можна тут.

Якщо годин роботи інтернету недостатньо, одразу на карті є змога знайти найближчого провайдера, який серйозніше підготувався до блекаутів.

Також на мапі можна:

— дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
— залишити відгук про роботу інтернету у вашому будинку під час відключень;
— переглянути відгуки людей щодо роботи мережі без електрики.

Також в інформації про кожного провайдера зазначається, яку технологію він впровадив. Серед них:

  • xPON — енергоощадна технологія, що потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень. інтернет до 72 годин;
  • FTTx — найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів. інтернет 4-8 год, рідше — до 72 годин;
  • DOCSIS — технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель. інтернет 4-8 год, рідше — до 72 годин;
  • xDSL — технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі. інтернет 4-8 год, рідше — до 24 годин.

Позначки на мапі показують, скільки годин працює інтернет під час знеструмлень — від 4 до 72.

«Переходьте на карту та перевіряйте, скільки працюватиме інтернет від вашого провайдера в разі відключень. Раджу подбати про енергостійкий інтернет уже зараз, щоб продовжити навчатися та працювати попри все», — зазначив Михайло Федоров.

Крім того, користувачі можуть залишити фідбек та вказати, чи доступний інтернет від їхніх провайдерів під час відключень. Відгуки відображатимуться для інших користувачів.

Якщо ви провайдер, який забезпечує інтернет на понад 4 години в умовах знеструмлень, і хочете, щоб вас додали на мапу, пишіть на пошту misto@lun.ua з темою листа “Стійкий Київ”.

Раніше до застосунку «Дія» додали нову послугу. Українці всього за кілька кліків зможуть знайти найближчий пункт незламності та прокласти до нього зручний маршрут. Карта — інтерактивна. Зможете дізнатися адресу, графік роботи та умови кожного пункту незламності. А також відфільтрувати за конкретними потребами — чи є інтернет, обігрів, генератор або мобільний зв’язок.

Вгору