Додатково 5 LED-ламп: програму обміну лампочок розжарювання продовжено

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  12:00, 30 Листопада 2023

У програму ЄС з обміну ламп, спрямованої на зниження споживання електроенергії. внесено зміни, які передбачають додаткову видачу енергоощадних світильників деяким громадянам

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, додаткову можливість отримання по п’ять світлодіодних ламп запроваджено для пенсіонерів.

Цього разу пенсіонерам не треба буде одразу нести старі лампи на обмін. Їх можна буде принести у відділення “Укрпошти” протягом місяця з моменту отримання п’яти додаткових світлодіодних ламп.

Перші лампи за новою хвилею програми будуть доступні з 5 грудня у всіх сільських відділеннях “Укрпошти” по всій країні, крім Київщини. На Київщині пенсіонери зможуть додатково обміняти лампи з 12 грудня. Про доступність ламп для обміну в решті населених пунктів буде повідомлено окремо.

Для того, щоб обміняти додаткові LED-лампи, пенсіонерам, які завітають у відділення, потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення та діючий номер телефону. Додаткові енергоощадні лампи пенсіонери зможуть обміняти безкоштовно, доки світлодіоди будуть в наявності. Скористатися програмою обміну та отримати додаткові 5 ламп енергозбереження можуть і ті пенсіонери, які раніше вже обмінювали лампочки.

За даними уряду, у рамках реалізації першої та другої фази програми фізичні та юридичні особи отримали більше 21 млн світлодіодних ламп, і це допомогло суттєво знизити навантаження на енергосистему країни.

Тож у Кабміні планують замінити ще близько 18 млн ламп розжарювання на енергоефективні лампи, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни.

За попередніми оцінками економічний ефект від обміну ще 18 млн світлодіодних ламп дозволить сумарно економити одночасно до 1000 МВт, що дорівнює роботі блока атомної електростанції.

Нагадаємо, лампочки розжарювання, які кияни здали в обмін на LED-лампи, перетворили на цінний ресурс.

Вгору