Дороги в Україні будуватимуть із відходів металургійного виробництва

Джерело:  shotam.info  /  12:33, 5 Грудня 2019

Які переваги?

В Україні будуватимуть дороги зі шлаку. Як повідомили у Міністерстві інфраструктури, металургійні шлаки, золи виносу використовуватимуться у дорожніх роботах вже найближчим часом. Уряд затвердив відповідне розпорядження «Щодо застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві».

Які переваги?

У міністерстві коментують, що таке рішення, зокрема,  дозволяє позбавитись залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів, зокрема, бітуму. Це  також дозволить економити кошти під час дорожніх робіт, якість при цьому буде належною.

«Вже напрацьовано базу нормативно-технічних документів, що враховує як вітчизняний, так і європейський досвід у цьому питанні. Ці норми регламентують вимоги до технологічних процесів та складових дорожнього бетону, головною з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків», – підкреслили у Міністерстві інфраструктури.

Таке рішення має покращити екологічну ситуацію – відходи не забруднюватимуть навколишнє середовище, а «працюватимуть» на користь суспільства.

Як втілять у життя?

Відтепер під час здійснення публічних закупівель робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінового критерію «Заходи із захисту довкілля» з питомою його вагою не менше 10%. У договорах на будівництво, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування в Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях передбачатиметься використання відходів виробництва (металургійних шлаків, зол виносу тощо), що відповідають нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації.

На сьогодні ціновий критерій залишався єдиним критерієм, що застосовується замовниками виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування для визначення підрядних організацій.

Вгору