Французьке видання показало, як "Запоріжсталь" виплавляє сталь під загрозою ворожих бомбардувань

Джерело:  biz.censor.net  /  17:04, 24 Травня 2023

Хоча величезний комплекс обладнаний підземними укриттями, спеціалісти, що працюють у прокатному цеху, виплавляють метал або заливають сталь у мартенівські печі, не можуть залишити свої робочі місця

Один із найбільших металургійних комбінатів України "Запоріжсталь" (спільне підприємство групи "Метінвест") продовжує виплавляти сталь під загрозою ворожих бомбардувань.

Про це йдеться в репортажі французького видання RFI, повідомляє пресслужба компанії.

Як нагадують у своєму репортажі журналісти, російське вторгнення 24 лютого 2022 року кардинально змінило виробничі процеси та логістику підприємства.

За словами генерального директора "Запоріжсталі" Романа Слободянюка, комбінат втратив ринки збуту в Азії, Північній Африці та Туреччині й був змушений переорієнтуватися на Європу, до якої легше дістатися суходолом.

До цього додаються фактори, пов'язані з близькістю фронту. Запоріжжя регулярно зазнає російських обстрілів. Комбінат розташований за 40 кілометрів від фронту.

Хоча величезний комплекс обладнаний підземними укриттями, спеціалісти, що працюють у прокатному цеху, виплавляють метал або заливають сталь у мартенівські печі, не можуть залишити свої робочі місця. Як пояснюють працівники комбінату, виробництво має бути безперервним, якщо воно зупиниться – може скластися небезпечна ситуація.

Так, на початку бойових дій комбінат був змушений призупинити свою діяльність на 33 дні, що не було з часів Другої світової війни. Повільнішими темпами робота відновилася у квітні 2022 року. Наразі комбінат працює на 70% своєї потужності – на трьох доменних печах із чотирьох.

На підприємстві працює 8 тисяч людей проти 10 тисяч 15 місяців тому. Ще тисячу працівників призвали до армії.

Як додають журналісти, група "Метінвест", якій належить комбінат, також допомагає українській обороні. Компанії пожертвували 5 млрд грн (125 млн євро) на підтримку українських збройних сил і людей, що постраждали від війни.

Кілька заводів групи виробляють обладнання для укріплення фортифікаційних споруд Збройних сил України, а також бронежилети та каски.

Вгору