Ганяють зайці та свині: за рік війни в лісах Київщини вагомо зросла кількість диких тварин

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:24, 21 Березня 2023

Вимушена заборона на полювання в умовах воєнного часу посприяла еволюції диких тварин в лісах Київщини – кабанів, зайців, оленів. Облік мисливських та червонокнижних тварин екологи провели за маршрутом слідів дичини та у пунктах підгодівлі

Найбільший приріст серед мисливських тварин спостерігається серед таких видів як кабан – +36%, заєць русак +10% та олень +9%. Позитивна тенденція зберігається й щодо тварин, занесених до Червоної книги України, як рись +57%, видра +1%, тхір чорний +1%, тетерук +10%. Такі дані розповіла директорка Департаменту екології та природних ресурсів КОДА Ганна Ткалич виданню КиївВлада.

У звіті Департаменту зазначається, що у мисливських угіддях області нарахували близько 17 тис. копитних, понад 63 тис. хутрових звірів та близько 29 тис. птахів (сіра куріпка, тетерук, фазан).

“З основних видів мисливських тварин в угіддях області мешкають: олень благородний та плямистий, а ще козуля, кабан, заєць русак, бобер та борсук“, – кажуть екологи.

Нагадаємо, екологи застерігають, що залишки непотребу від спалених під час війни автомобілів та будівель призведуть до кліматичних змін.

Вгору