Головні зміни, які відбулися на Донеччині за час роботи Павла Кириленка

Джерело:  v-variant.com.ua  /  13:19, 9 Вересня 2023

6 вересня комітет Верховної Ради призначив Павла Кириленка керівником Антимонопольного комітету України

5 вересня 2023 року Президент України звільнив Павла Кириленка з посади керівника Донецької обласної військової адміністрації, а 6 вересня комітет Верховної Ради призначив його керівником Антимонопольного комітету України.

Східний Варіант згадує, які зміни для Донеччини відбулися за понад 4 роки керівництва Кириленка.

Найвища середня заробітна плата серед областей України, яка постійно зростала

Донецька область завжди була у лідерах областей нашої країни за середньою заробітною платою. У 2019 році на Донеччині була найбільша середня зарплата у порівнянні з іншими регіонами – 10045 грн, а у 2021 – 13786 грн. На другому місці була Київська область: у 2019 році – 9722 грн, а у 2021 – 12645 грн. І хоча найвища середня зарплата завжди була у столиці (у 2019 році – це 13721 грн, а у 2021 – 17533 грн), за областями Донеччина була лідером.

У грудні 2021 року середня зарплата у регіоні становила 17191 грн, а у січні 2022 – 15480 грн. Поки що немає офіційних даних, як повномасштабне вторгнення вплинуло на зарплати в області.

Утворення та ліквідація нових районів

Донетчина

Поділ Донецької області на райони після 2020 року. Джерело: decentralization.gov.ua

У 2020 році народні депутати затвердили новий територіальний устрій України. Згідно Постанови “Про утворення та ліквідацію районів” на Донеччині утворилися Бахмутський, Волноваський, Горлівський, Донецький, Кальміуський, Краматорський, Маріупольський та Покровський райони. У складі кожного району були утворені громади.

Лідер в реалізації програми “Велике будівництво”

У 2020 та 2021 роках Донеччина посідала перше місце в Україні за ефективністю реалізації програми "Велике будівництво".

Донетчина

Школа №7 у Новогродівській територіальній громаді після “Великого будівництва”. Фото: Донецька ОВА

Зокрема, у 2021 році були звершені роботи на 28 об’єктах. 8 шкіл, 3 садочки, 5 закладів охорони здоров'я, 1 спортивний заклад, 2 басейни, 4 заклади культури, насіннєвий та реабілітаційний центри, соцмістечко та гуртожиток для переселенців, очисні споруди. Було відремонтовано та збудовано 161 км доріг.

На жаль, через повномасштабне вторгнення росії деякі об’єкти “Великого будівництва” вже були втрачені. Наприклад, унікальний велокомплекс у Лимані. Його відкрили у 2021 році, а у травні 2022 він був зруйнований ворожими обстрілами.

лиман

Зруйнований у 2022 році велокомплекс у Лимані, який був відкритий у 2021 році в рамках “Великого будівництва”. Колаж: Східний Варіант

Така ж доля спіткала опорну школу №2 в Авдіївці. У 2021 році заклад відкрили після реконструкції, але 25 лютого 2023 року вона постраждала від російських обстрілів.

Донетчина

Спортивний зал опорної школи №2 в Авдіївці до повномасштабної війни. Фото: Донецька ОВА

Донеччина увійшла у першу десятку областей за темпами децентралізації

Донецька область посіла восьму позицію серед 24 областей країни за результатами щомісячного моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування. Про це повідомляли в Донецькому регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Розпочали свою роботу мобільні ЦНАПи

Донетчина ЦНАП

Донеччина отримала мобільні ЦНАПи та кейси для соціального обслуговування населення у 2020 році, фото: Донецька ОДА

У 2019 році за підтримки ЄС та ООН на Донеччині почали працювати мобільні ЦНАПи. Це спеціально обладнані автомобілі, в яких надають публічні послуги для уразливих верств населення.

За 2019-2020 роки у регіоні запрацювали шість таких мобільних центрів, в яких мешканці могли оформити субсидію чи допомогу від держави, зареєструвати власний бізнес чи нерухоме майно, отримати свідоцтво про народження дитини, отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, оформити та отримати пенсійне посвідчення та скористатися паспортними послугами.

Найбільший флагшток в Донецькій області

Донетчина

Фото: Донецька ОВА

У 2021 році у Краматорську до 30-річчя незалежності України збудовано найбільший флагшток у Донецькій області, заввишки 80 метрів.

Пандемія і карантин

Донетчина корона

Фото: Донецька ОВА

18 березня 2020 року на Донеччині був виявлений перший випадок коронавірусної хвороби. В області були запроваджені карантинні заходи, які продовжувалися аж до повномасштабного вторгнення.

24 лютого 2021 року в країні оголошено початок вакцинації. Вже на наступний день Донецька область отримала перші дози вакцини, запровадила роботу мобільних пунктів вакцинації та здійснила перші щеплення від COVID-19.

Повномасштабне вторгнення та окупація

Донетчина Маріуполь

Зруйнований Маріуполь через повномасштабне вторгнення росії. Фото: Інна Лапіна

Минулого року росія розпочала повномасштабну війну з Україною. Для Донеччини це обернулося руйнуванням інфраструктури, загибеллю мирних жителів та ще більшою окупацією регіону, у порівнянні з 2014 роком. Зараз ворог утримує понад 50% регіону, та титанічні зусилля ЗСУ зупиняють ворога, а на деяких ділянках здійснюють успішні контрнаступальні операції.

Повномасштабне вторгнення, скоріше за все, найбільша зміна для Донеччини. Тільки за рік (з лютого 2022 до лютого 2023 року) в області загинуло понад 1380 людей, ще понад 3000 отримали поранення. Реальні цифри значно більше, адже досі немає офіційних данних про загиблих у Маріуполі, Волновасі та інших поселеннях, які з перших днів великого вторгнення були стерті з лиця Землі.

Станом на лютий 2023 року в області було зруйновано понад 86 тисяч житлових будинків, 720 закладів освіти, 85 лікарень.

Блекаут

Пункт Незламності

Фото: Укрінформ

Через масовані атаки росії на об’єкти критичної інфраструктури взимку 2022-2023 років Україна погрузилася в пітьму, що назвали “блекаутом”.

Не оминуло це і Донеччину. До того ж близкість до лінії фронту робила важчим відновлення об’єктів інфраструктури та повернення комунальних послуг у домівки мешканців. Для подолання цієї проблеми на Донеччині були облаштовані “Пункти незламності”, де мешканці могли зігрітися, отримати гарячий напій, попрацювати, скористатися Інтернетом та зарядити свої гаджети.

Зараз на Донеччині діє 181 “Пункт незламності”, які з настанням осінньо-зимового періоду будуть приведені в цілодобовий режим роботи.

Заборона алкоголю

Донетчина заборона алкоголю

Фото з відкритих джерел

У 2022 році на Донеччині заборонили торгівлю алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі. З метою контролю дотримання заборони в області організували патрулювання.

Цього року Павло Кириленко виступив за продовження заборони, пояснюючи це: “рятуванням життя і здоров’я всім, хто перебуває на території області”. Рішення викликало різні реакції, та заборона й досі діє на Донеччині.

***

А які зміни ви відчули за ці роки? Пишіть у коментарях.

Вгору