Гроші або будівельні матеріали: допомога жителям Донеччини у разі пошкодження оселі від обстрілів

Джерело:  v-variant.com.ua  /  10:50, 27 Грудня 2022

Розповідаємо на прикладі Краматорська та Слов’янська

Як допомагають міські воєнні адміністрації населенню, коли їхнє помешкання зруйновано, але підлягає відновленню? Чи є можливість отримати будівельні матеріали для першочергового ремонту? Та наскільки швидко після пошкодження оселі буде здійснено її ремонтування? Розповідаємо на прикладі Краматорська та Слов’янська

Обстріли окупантів спричиняють руйнування інфраструктури українських міст, а також житлових будинків. Ворог безжально знищує усе підряд, не зупиняючись перед цивільними об’єктами.

За десять місяців війни міське та державне управління країни вже розробили ряд дій та механізмів, за які жителі можуть отримати можливу компенсацію або відшкодування за втрачене житло. Але є випадки, коли будинок не зруйнований повністю, та має суттєві пошкодження, які потребують втручання. На такий випадок міста Донецької області вже передбачили конкретні рішення. Які саме – читайте далі у матеріалі.

Грошова допомога у Слов’янську

У Слов’янській міській ВЦА пояснюють, що для населення діє можливість отримання грошової допомоги від міської ради, яку вже можна витратити на необхідні матеріали для самостійного відновлення приватних будинків. Сума такої допомоги може становити від 15 до 30 тисяч гривень, вона буде залежати від рівня пошкоджень, які отримав будинок.

Результати обстрілу Слов’янська

Результати обстрілу Слов’янська. Фото: Мер міста Вадим Лях у Фейсбук

Для того, щоб отримати таку допомогу, жителі можуть звернутися до громадської приймальні на вул. Банківській, 87 (дитяча бібліотека), де ведеться приймання документів. Після їхньої обробки, жителі можуть претендувати на виділення матеріальної допомоги своїм власникам приватних будинків, які постраждали внаслідок російської агресії. Маломобільні жителі можуть подзвонити на гарячу лінію та викликати комісію додому. Слов’яничани, які знаходяться в евакуації, можуть принести заяви у Центри Донецької області за місцем проживання.

Варто відзначити, що така програма діє для жителів приватних будинків. Якщо багатоповерховий будинок – його ремонтують коштом міської ради за чергою. Для того, щоб встати у чергу на відновлення, будинок проходить експертизу спеціальних служб, що допомагає визначити рівень пошкоджень та обсяги необхідних робіт для його відбудування.

Капітальний ремонт дахів багатоповерхових будинків восени

Капітальний ремонт дахів багатоповерхових будинків восени, що постраждали від ворожих обстрілів / Фото: Слов’янська міська воєнна адміністрація

За додатковою інформацією жителі Слов’янська можуть звернутися на гарячу лінію міста за номерами 099 539 78 67 або 066 284 92 85.

Листи OSB та плівка для закриття дірок

У Краматорську також є свої механізми дії після пошкодження житлових будинків. Начальник управління житлово-комунального господарства Андрій Літвіненко розповідає, що одразу після обстрілів на місці “прильоту” працюють спеціальні служби, у тому числі Управління цивільного захисту населення, яке фіксує наслідки. За результатами оцінки стає відомо, яка допомога і чим саме потрібна мешканцям.

Для оперативного усунення пошкоджень мешканцям надаються будівельні матеріали – зокрема листи OSB та плівка, якими можна залатати дірки у стінах чи вибиті вікна.

Краматорськ

Фото: Сайт Краматорської міської ради

“На одне домогосподарство – у нас йде 5 листів OSB, це такі дерев’яні дошки, та 75 квадратних метрів плівки. Цього достатньо для усунення перших пошкоджень. А далі вже, якщо у людини є можливість, вона може звернутися до Управління цивільного захисту і пише заяву, за якою вона може отримати й грошову допомогу, компенсацію. Вона буде не у повному обсязі, але по можливості усім людям буде надана матеріальна допомога”, – розповідає Андрій Літвіненко.

Після обстрілу, коли правоохоронні органи дають доступ до місця, де відбувся “прильот”, співробітники міської ради можуть приїхати та подивитися, якою є ситуація для оселі. У той же день формується бригада, яка і приїжджає на місця та роздають необхідні матеріали для населення. Мешканці вже самостійно можуть забити пошкоджені ділянки.

Краматорськ

Привіз листів OSB для господарств. Фото: Краматорська міська рада

До того ж у випадку пошкоджень багатоповерхових будинків на місце виїжджає компанія “Ладіс”, яка й займається утриманням багатоквартирних осель. У першу чергу співробітники управління за допомогою листів OSB забивають перші поверхи, щоб уникнути вандалізму та проникнень у чужі поселення. Далі на вищих поверхах шляхом використання тієї ж плівки відбувається забивання вікон чи дірок. Якщо пошкоджений дах у такої домівки – так само за допомогою “Ладіс” чи підрядників відбувається капітальний або поточний ремонт.

“На сьогодні ми відремонтували майже усі будинки, у яких був пошкоджений дах. Роботи проводяться коштом “Ладісу”, коштом місцевого бюджету. І все залежить від ступеня пошкоджень, звичайно”, – говорить Андрій Літвіненко.

Заявки на обстеження пошкодженого/зруйнованого житла приймаються за телефоном +380990991505 або через сервіс Дія.

Вгору