Іван Горулько, боєць 12 бригади НГУ Азов (Фото:ФК Шахтар)
Донецький "Шахтар" створив команду для військових з ампутаціями кінцівок. Вже місяць українські бійці тренуються на базі гірників у Святошині з тренером. Та це тільки початок для них.
Наразі десять бійців з ампутаціями кінцівок доєдналися до команди Шахтаря. Вони разом тренуються з коучем та відпрацьовують різні схеми гри. Вже місяць триває підготовка до турніру. Журналіст NV Назарій Шмігіль побував на одному із таких тренувань хлопців і поспілкувався із Іваном Горульком, бійцем 12 бригади НГУ Азов, інформує UAINFO.org.
Іван Горулько на тренуванні Шахтаря / Фото: nazar_sh_6NV
— Розкажіть про тренування. Пограли футбол. Тут фізично втомлюєтеся? Чи розслабляєтеся більш ментально?
— Ментально розслабляємося. Фізичні навантаження потрібні, бо військові всі роки, що воюють, були завжди в тонусі. А останні два роки тим паче. То треба чимось займатися, щоб бути в тонусі. Я б не сказав, що було мало інтенсивне тренування, це більше тренування на зіграність було, щоб грати в пас добре. Так що стараємося.
— Скільки треба тренувань, щоб максимально бути зіграними між собою? На вашу думку?
— На мою думку, ще декілька місяців, щоб різні комбінації були. Так мені здається. Поляків ми вже обіграємося, а там німців, англійців — подивимося (мова йде про клуби військових з ампутаціями кінцівок). У поляків теж тільки ця сфера розвивається. Тому ми плюс-мінус на рівних умовах. У них хоч і більше команд вже, але воно в них не давно. А ось з англійцями потрібно буде постаратися.
— Мені казали ваші керівники, що будуть за кордоном якісь турніри. І в Україні можуть бути там ближче до кінця літа. До цього готуєтеся?
— Ще півроку буду реабілітуватися до повернення на службу, то маю надію, що десь зіграємо добре. Головне, що для хлопців таке створили, бо в нас у країні, насправді, Шахтар перший, хто створив таке команду. Побачимо як воно буде.
— Має долучитися кожен клуб УПЛ, або більша частина клубів, щоб створити такі команди?
— Було б чудово. Бо в нас у кожному місті багато хлопців з ампутаціями. І людям з Хмельницького чи Львова тяжко в Київ, наприклад, на тренування приїздити. А якщо кожна команда створить таке… Команда у кожному місті назбирається, бо велика кількість ампутантів у країні…
— Коли запустили цю ініціативу від Шахтаря, ви побачили і відразу захотіли втупити в команду?
— Так, одразу. Запропонували і вирішив спробувати.
— Також скоро буде збірна грати України. Ваші очікування від матчу?
— Бажаю їм тільки удачі. Хай показують результат. І хочемо з ними також зіграти якось, як буде змога. Чому б ні?