Хто малює фейкові результати псевдореферендуму на окупованих територіях?

Джерело:  sprotyv.info  /  20:25, 28 Вересня 2022

Розслідування на тему РИПСИ провів «Центр журналістських розслідувань», який з’ясував, що це маловідома і зовсім не соціологічна кримська фірма, яку використовували для брудної роботи під час «референдуму» у 2014 році та «виборів» на півострові

Посилаючись на фейкові екзит-поли «Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень» (РИПСИ), окупанти радісно волають, що «90% жителей, принимающих участие в референдуме, голосуют ЗА воссоединение с россией». Розслідування на тему РИПСИ провів «Центр журналістських розслідувань», який з’ясував, що це маловідома і зовсім не соціологічна кримська фірма, яку використовували для брудної роботи під час «референдуму» у 2014 році та «виборів» на півострові, йдеться у повідомленні автора Telegram-каналу «Бердянск сейчас».

Нікому не відома контора зі статутним капіталом у 884 гривні нібито змогла опитати на 150 дільницях в АР Крим та на 50 дільницях у Севастополі понад 59 тисяч учасників «референдуму». Таким чином РИПСИ намалював необхідні 93% на підтримку приєднання до росії. А сьогодні займається “художньою творчістю” у тому числі й у Запорізькій області.

Єдина згадка про РИПСИ в мережі за доокупаційний період – за 29 серпня 2012 року на сайті krasnoperekopsk.net про проведене дослідження громадської думки в окрузі №9 на користь перемоги кандидата від Партії регіонів.

Появи РИПСИ в медіапросторі здебільшого пов’язані зі скандалами. Наприклад, у день «виборів» 2019 року в Севастополі найняті РИПСИ люди у жовтих кепках під прикриттям соцопитування наводили севастопольців на дільниці та фіксували їхнє «таємне голосування». 2021 року про РИПСИ згадують у зв’язку з нібито проведеним дослідженням громадської думки про створення «культурного кластера Севастополя» на мисі Кришталевому – сумнівний проект, пов’язаний із окупаційним «губернатором» Севастополя Михайлом Развожаєвим.

РИПСИ не гребував і відверто трешевим дрібним заробітком. Так, на сайті Ялтинського крокодиляріуму красується виданий РИПСИ сертифікат про володіння найбільшою в Росії та Східній Європі колекцією плазунів.

2020 року ООО РИПСИ було визнано недіючим. За два тижні до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну російський офіційний «Вісник державної реєстрації» повідомив про ліквідацію ООО «РИПСИ». І тут на допомогу банкрутам прийшла війна.

Засновник ООО «Республиканский институт политических и социологических исследований» (РИПСИ) Дмитро Мосійчук до 2010 року не був помічений у діяльності, хоч якось близькій до соцдосліджень. Менеджер зі збуту, адміністратор фірми, директор департаменту… Спробував себе у політиці – ненадовго став депутатом міськради Сімферополя за партійним списком російської шовіністичної партії «Родина».

Директором ООО РИПСИ з 2014 по 2020 роки був Володимир Осипенко. Колишній депутат Верховної Ради АР Крим від Партії регіонів і на момент окупації півострова заступник голови республіканської організації ПР, яка не просто зустрічала загарбників з обіймами, а сприяла окупації в період Майдану. Організовував у Сімферополі мітинг на підтримку Януковича та проти «фашизму» 2 грудня 2013 року, коли в Києві розгорталися події, які згодом отримали назву Революції Гідності.

Можна було б пошукати й інших співробітників РИПСИ – якби хоч щось свідчило про їхнє існування. Але, за великим рахунком, і цих двох забагато. Бо з таким підходом до соціологічних опитувань окупантам досить просто озвучувати потрібні цифри та посилатися на «РИПСИ». Результат той самий, а витрат менше.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, чого добивається росія проведенням псевдореферендумів.

Вгору