«Я мріяла отримати на День народження військову форму»: 11-річні діти влаштували власний «блокпост»

Джерело:  vchasnoua.com  /  20:56, 18 Грудня 2023

Зустріти воїна ЗСУ, сказати йому слова підтримки та обмінятися шевронами — для цього двоє школярів з Павлограда зробили умовний «блокпост» на виїзді з міста на Донецький напрямок

Діти влаштували "блокпост" / Фото: Вчасно

За будь-якої погоди можна зустріти на виїзді з Павлограда двох школярів — дітей, які зростом менш як 140 сантиметрів, проте мають внутрішньої сили — на кількох дорослих. Це — Катруся й Микита. Обом — по 11 років, діти ходять у 5 клас місцевої школи. А після занять, коли домашні завдання зроблені, йдуть на свій «блокпост» — зустрічати захисників ЗСУ з шевронами та голосним «Героям слава!», повідомляє «Вчасно».

Не помітити цих маленьких патріотів важко, адже одягнуті вони у справжій «піксель», крім цього мають балаклави, каски, підсумки та тактичні рукавички.

«Я мріяла отримати на День народження військову форму», — зізнається Катерина. Тому коли їй батьки поставили питання, що вона хоче отримати на День народження — без сумнівів сказала: «форму ЗСУ». У Микити ж військова форма — від тата: той служив та під час бою отримав травму. Через неї повернувся додому й зараз лікується, а «піксель» зараз носить школяр. Коли демонструє форму — з гордістю показує, яка вона на нього велика й скрізь підшита або стягнута — «бо це татова».

В обох є навіть бронежилети… з плитоносками. Щоправда, вага цього броніку — всього кілька кілограмів, оскільки замість плит — книги, альбоми для малювання й дитячі журнали.

На двох у Микити й Каті ще є іграшковий автомат. Але в кожного окремо — своя добірка шевронів. Катя широко посміхається, коли розповідає про свої - бо в неї уже ціла колекція: близько 200. А в колекції обох їх вже близько 500 від різних бригад, підрозділів і бійців. Що з ними робитимуть далі - ще не думали, але точно не хочуть нікому віддавати.

«Військові до нас підходять або ми до них, і ми обмінюємося шевронами. Зараз із собою небагато, а вдома у мене їх безліч!», — розповідає із захопленням дівчинка.

Микита додає: крім того, що воїни обмінюються з ними шевронами, ще намагаються їх чимось пригостити — і цукерками, й фруктами, й «відпоюють» чаями — переживають, щоб діти не замерзали.

«А ще нам військові кажуть, щоб ми берегли ці шеврони й нікому не віддавали», — кажуть діти.

Діти розповідають: знають, що росія напала на Україну ще у 2014 році, і що до сьогодні воїни ЗСУ виборюють домівки дорослих і дітей із боєм. І попри те, що скоро — Новий рік, понад усе вони хочуть Перемоги, а не подарунків.

Вгору