За інформацією Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, для того, щоб абітурієнту з непідконтрольної території підтвердити свій атестат та здати ЗНО, необхідно отримати свідоцтво про базову освіту (9 класів) і атестат українського зразка, повідомляє прес-служба Донецької ОДА.
Існує два варіанти підтвердження атестату.
Перший — написати заяву на навчання за формою екстернат або дистанційною формою до будь-якого відділу освіти та отримати ці документи, здавши ЗНО (реєстрацію здійснює школа, у якій ви будете навчатися). З таким сертифікатом можна вступати до будь-якого закладу вищої освіти України.
ЧИТАЙТЕ: Освітні центри для абітурієнтів з окупованого Донбасу відкриються з 3 червня
Варіант другий — визначитись із закладом вищої освіти на території Донецької області і вступити до нього через освітній центр «Донбас-Україна». Документи у такому випадку подаються з червня-липня. Освітні центри одразу приймають екзамени і для атестата, і для вступу до закладу.
За додатковою інформацією можна звернутися до Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти за адресою м. Слов’янськ, вул. Добровольського, 1, також за телефонами (06262) 3−41−60, (06264) 2−02−58, (099) 714−86−52 — приймальня або написати листа на електронну адресу info@dn.testportal.gov.ua.
Нагадаємо, 21 травня розпочнеться зовнішнє незалежне оцінювання з іспиту з математики, а завершиться 13 червня тестом з хімії. Всього ЗНО цього року пройде з 11 предметів.
Цього року кожен учасник зможе пройти тестування максимум з чотирьох предметів.
Крім того, з 3 по 20 травня 2019 року подовжено термін реєстрації для участі в ЗНО для тих, хто не встиг зареєструватися в основний період. До цієї категорії людей належать:
1) Учасники бойових дій, та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях
2) Особи з неконтрольованої території.
3) Особи, які мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання.
4) Особи, які за рішенням суду перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.