Як боротися з «зайцями» у міському транспорті: поліцейських закликають допомагати контролерам

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  17:56, 20 Листопада 2023

Жителі столиці просять посилити контроль за оплатою проїзду в громадському транспорті міста та залучити до перевірки працівників поліції

Відповідна петиція з’явилася на сайті Київської міської ради.

Автор звернення Євгеній Мисник розповів, що за його спостереженнями порівняно з минулими роками все більше пасажирів сумлінно сплачують за проїзд в тролейбусах, трамваях та автобусах, однак все ж знаходяться люди, які навмисно їдуть «зайцями», чим порушують Закон України (зокрема ст. 135 КУпАП).

«Контролерів, які перевіряють оплату проїзду, не так вже й багато, працюють малими бригадами по 2 людей, і, що саме головне, вкрай рідко в них виходить притягнути порушника до відповідальності (сплати штрафу), максимум, що вони роблять, так це висаджують порушника на наступній зупинці, причому часто порушники влаштовують скандал, ображають контролерів і т.п. Крім того, хочу зазначити, що контролери не мають права виписувати постанови за порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення, а фактично видають квитанцію за оплату штрафу», – зазначив він.

Активіст наголосив, що, якщо до перевірок залучити працівники поліції, порушники не будуть вести себе нагло з контролерами, ображати їх та влаштовувати скандали, адже поліцейські зможуть притягнути їх ще й до відповідальності за дрібне хуліганство. А якщо пасажир без квитка відмовиться оплатити штраф на місті, можна скласти на нього постанову про оплату штрафу або затримати та доставити до відділку поліції для з’ясування всіх обставин.

Також автор вважає за доцільне запровадити трикратний розмір штрафу за постановою поліцейського, якщо його не сплатили контролеру на місці.

«Це будуть додаткові кошти до бюджету, які можуть піти на ремонт громадського транспорту, ремонт шляхів, контактних ліній, оновлення парку і т.п.», – йдеться у петиції.

Раніше повідомлялося, що у Києві діють нові правила оплати проїзду у громадському транспорті.

Вгору