Коти здебільшого мають репутацію симпатичних, але вимогливих істот, що люблять проявляти свій незалежний норов. Насправді все залежить від характеру улюбленця та особливостей породи. Сіамські коти, наприклад, дуже ревниві, а бенгальські не люблять сидіти на руках і багато звичок перейняли від своїх диких предків. А от сфінкси, тайські та безпородні коти обожнюють своїх господарів. Вони зазвичай ручні, спокійні, слухняні та неперебірливі в їжі.
Догодити улюбленцю нескладно – коти відчувають емоції людини і вміють бути вдячними. Про прості способи зробити кота щасливим – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Базові потреби
Фахівці рекомендують підбирати раціон з урахуванням багатьох факторів:
- віку
- ваги
- активності
- вподобань
- стану здоров’я.
Солодощі, гостра, надто солона та смажена їжа може призвести до ряду захворювань. У переліку продуктів, котрі категорично заборонено давати котам є помідори, цибуля, часник та страви зі спеціями. Вони надто перевантажують шлунково-кишковий тракт.
Ветеринари кажуть, що і сиру рибу котам давати не варто, принаймні на постійній основі. Є кілька причин. У сирій рибі можуть бути паразити, які інфікують домашнього улюбленця. Крім того, часте її вживання призведе до ниркових проблем та сечокам’яної хвороби.
60% раціону кота мають складати м’ясні продукти. Можна також готувати бульйони та різноманітні каші, у складі яких є м’ясо та тушковані овочі.
До речі, найпоширеніша помилка – годувати котів одночасно кормом і домашньою їжею. Так, начебто, і улюбленець задоволений, і можна зекономити бюджет, купуючи корм не на щоденній основі. Ветеринари застерігають: так робити не можна. Для кота слід обрати один режим харчування: або натуральні продукти, або магазинні корми. Змішування призведе до серйозних проблем зі здоров’ям. Котячий раціон має бути збалансованим та поживним.
Емоційна складова
Коти швидко прив’язуються до господарів і можуть бути щасливими лише тоді, коли відчувають себе у безпеці. Важливо, щоб тваринка вам довіряла. Тож частіше проявляйте турботу та ласку до улюбленця. Однак не надто набридайте: якщо кіт явно показує, що зараз не хоче ніжностей – не наполягайте. Коти вміють ображатися. Звісно, не треба бити чотирилапого та карати його фізично. Якщо кіт зробив шкоду – достатньо буде трохи підвищеного тону.
Комфорт та затишок
Коти обожнюють спати, тож для щастя їм потрібне затишне місце для відпочинку. Це може бути спеціальна лежанка, килимок, подушка або навіть ліжко господаря. Часто коти обирають неочікувані місця: раковину, ванну, підлогу, підвіконня чи простір під ліжком. Головне, щоб тваринці було спокійно, безпечно і затишно.
Цікаві забавки
Коти, особливо у дитячому та молодому віці, дуже допитливі та грайливі тварини. Щоб улюбленець не сумував, придбайте для нього цікаві іграшки. Варіантів безліч: від кульок та мишок до лазерних указок.