Як не збожеволіти у війну: що робити з “передозом” новин, щоб зберігти здоров’я

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  10:08, 22 Березня 2022

Щоб вижити в надзвичайній ситуації, важливо зберігати спокій та холодну голову. Надмірне споживання новин може призвести до панічних атак та інших проблем зі здоров’ям у найкоротший час

Як рекомендують у НСЗУ, слід ставитися до вибору джерел, кількості та якості новин так само уважно, як до того, що ви споживаєте фізично.

Пропонуємо кілька порад

Читайте офіційні джерела, які стосуються безпосередньо вашого життя. Так ви не пропустите важливого і не будете витрачати час та сили на зайве. Офіційні джерела – це сторінки центральних та місцевих органів влади.

Обмежте всі інші джерела. Будь-яка інформація, яка потрапляє до нас, має не меті мотивувати на певні дії. Чим більше непотрібної інформації отримує наш мозок, тим більше енергії витрачається даремно.

Якщо читаєте медіа, оберіть 1-2 видання, які надають перевагу стриманому тону подання інформації. Усі важливі новини медіа передруковують один в одного, ви нічого не пропустите, зате витратите набагато менше часу і збережете здоров’я.

Не читайте видання, які мають на меті отримати емоційну реакцію. Їх можна розпізнати по клікбейтним заголовкам, публікаціям чутливого контенту, емоційно забарвленому тону публікацій. Такі джерела також можуть використовуватись задля поширення неправдивої інформації серед населення.

Обмежте використання соціальних мереж, коментування постів.

Тільки активна діяльність допомагає зберегти ментальне здоров’я. Більшість часу краще витрачати на корисну діяльність – рутину, допомогу близьким, забезпечення власної безпеки та безпеки своїх рідних.

Нагадаємо, варто знати як правильно діяти і що робити при авіаударі – поради від людини, яка це пережила.

До слова, є інструкція, що робити у разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві: інструкція.

Вгору