Як обміняти “хрущовку” на нову квартиру – пояснюємо

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:19, 6 Листопада 2020

Власники хрущовок зможуть отримати нове житло, рівноцінне за площею та кількістю кімнат в межах району

Про це в інтерв’ю для “Вечірнього Києва” розповів Сергій Броневицький, начальник КО “Інститут генерального плану міста Києва”.

Він зазначив, що таке житло не відповідає сучасним вимогам.

Цей житловий фонд не відповідає сучасним вимогам комфортного житла. Зокрема, це – занадто малі площі санітарних вузлів, сходових клітин, відсутні ліфти. Вкрай зношені інженерні мережі, крівлі. Конструкції зовнішніх стін, віконні отвори не забезпечують енергозбереження, відсутні лічильники. Таке житло потребує значних витрат на ремонт та утримання”,

– розповів Броневицький.

Проєктом Генерального плану міста Києва передбачена реконструкція застарілого житлового фонду («хрущовок»), будівництва 1960-1974-х років, площею 388,5 га, де знаходиться 2,5 млн. кв. м. житлового фонду.

Це квартал в межах вул. Маршала Гречка, вул. Стеценка, квартал в межах вул. Воскресенської, бульв. Перова, просп. Алішера, Навої, квартал в межах вул. Попудренка, вул. Гната Хоткевича, вул. Мініна, вул. Червоноткацької, квартал в межах Лісового проспекту, вул. Мілютенко, вул. Шолом-Алейхема, квартал в межах вул. Російської, вул. Сімферопольської, вул. Ялтинської, вул. Новодарницької”,

– уточнив начальник “Генплану”.

Умови отримання нових квартир визначаються згідно із статтею 12 Закону України «Про комплексну реконструкцію мікрорайонів застарілого житлового фонду».

Крім того, Сергій Броневицький також зазначає, що жила площа, яка пропонується, може бути безоплатно збільшена до 50 відсотків жилої площі квартири будинку, що підлягає знесенню, незалежно від числа зареєстрованих у ньому осіб.

Вгору