Як перемогти постковідний синдром: у МОЗ озвучили головні кроки

Джерело:  apostrophe.ua  /  10:25, 22 Листопада 2021

Що таке "постковід"

Деякі люди, які перехворіли на коронавірус, відчувають деякі труднощі після цієї інфекції. Їм важко повернутися до свого звичайного способу життя. Такий стан називають постковідним синдромом. Хоча більшість і хворіє у досить легкій формі, це не означає, що саме ви зможете уникнути ускладненого перебігу хвороби. Адже наперед дізнатися, як конкретна людина перенесе захворювання – неможливо.

У МОЗ розповіли, що потрібно зробити для того, щоб хоча б частково побороти пост-ковідний синдром.

Потрібно розуміти, що від нього можна постраждати навіть у тому випадку, якщо ви перенесли коронавірусну інфекцію у легкій формі.

Що таке "постковід"

Постікоподібний синдром характерний тим, що у деяких пацієнтів після одужання від коронавірусу спостерігаються деякі ознаки та симптоми, які не можна пояснити жодним діагнозом. Це може тривати від 5 до 12 тижнів. У деяких випадках навіть ще довше.

Британські дослідження вказують, що у кожної п'ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів.

Чим характерний постковід

Тривале відновлення від коронавірусу;

Різними клінічними проявами у вигляді слабкості, тривалого кашлю, задишки, втрати нюху та запаху, порушення сну та свідомості, тривоги, депресії, головного болю, болю в суглобах, випадання волосся, розладів ендокринної системи.

Поки що немає вичерпного переліку симптомів і станів, характерних для постковидного синдрому. Їхній спектр широкий і постійно оновлюється і доповнюється.

Як відновити свій організм після коронавірусної інфекції

Насамперед, треба сказати відразу, що якогось "святого грааля" у цьому напрямі не існує. Особливо, якщо враховувати різницю між перебігом хвороби в різних людей.

Однак є деякі поради, які підуть на користь. Потрібно намагатися дотримуватися нормального і здорового режиму сну, харчуватися помірно і збалансовано, піддавати своє тіло помірним фізичним навантаженням. Також не зайвим буде займатися розумовими вправами, які тренують когнітивні можливості мозку. Це пов'язано з тим, що коронавірус атакує деякі тканини мозку. У багатьох після хвороби спостерігається частковий занепад їхніх когнітивних здібностей.

Також слід звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Слід консультуватися із сімейним лікарем щодо свого стану. Не соромтеся поділитися своїми тривогами або обговорити скарги та симптоми, які виникли у вас після захворювання на COVID-19.

Вгору