Як працюватимуть школи, садочки і виші з 20 вересня: роз’яснення МОН

Источник:  vchasnoua.com  /  10:05, 17 Сентября 2021

З 20 вересня набирають чинності нові карантинні норми: як це відобразиться на роботі закладів освіти?

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Сертифікат може підтверджувати:

— вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
— вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
— негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
— одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

— вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
— негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
— одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) — 365 днів.

COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Наверх