Відповідно до III Женевської конвенції військовополоненим дозволено як надсилати, так і одержувати листи й поштові картки.
Військовополоненим важливо підтримувати комунікацію з рідними та зовнішнім світом. Національне інформаційне бюро за посередництва МКЧХ допоможе військовополоненим та їхнім родинам налагодити зв'язок.
Ці правила та їх дотримання збільшують ймовірність, що люди, які перебувають у полоні, отримають ваше повідомлення.
1. Згідно з Женевськими конвенціями держава-одержувач має право цензурувати листи, тому рекомендують зміст листів робити політично нейтральним, не надавати оцінку військовим діям чи політичній ситуації, а також не передавати інформацію, що може нашкодити українським військовим.
2. Писати можна про сімейні новини, вкласти дитячі малюнки і всіляко підтримувати полоненого.
3. Не варто у листах повідомляти про ваше місце проживання, номери телефонів, електронні адреси, інші дані, які можуть бути використані для ідентифікації осіб. Адресу проживання можна зазначити лише на зовнішньому конверті, як описано нижче.
4. Важливо правильно підписати та запакувати ваш лист. Це має пришвидшити передання листа людині.
Правила пакування та підписання листа
Для відправки вам варто підготувати два конверти: внутрішній (менший за розміром) та зовнішній (більший за розміром). Ретельно слідкуйте за правилами підписання листа.
Листи відправляйте за адресою:
Укрпошта ДП: «Український національний центр розбудови миру» бульв. Чоколівський, 13, м. Київ 03186 (безкоштовно, зазначивши на конверті «Служба військовополонених»).
Нова пошта: відділення N32, м. Київ, Богорадо Олена Василівна. Телефон 0505134999 (за рахунок отримувача, тобто безкоштовно для вас).
Доставку листів в обидва боки організує МКЧХ, зокрема зв’язок забезпечуватимуть між родинами та військовополоненими, статус яких підтверджений Червоним Хрестом.