Кінологи вже давно практикують каністерапію переважно з дітьми, які мають обмежені можливості, відзначаючи високу ефективність такого виду реабілітації. Тепер будуть допомагати і пораненим захисникам.
Про це інформує ГУНП в Одеській області.
2 листопада на базі Кінологічного центру ГУНП в Одеській області відбулася перша зустріч правоохоронців, які проходять реабілітацію, з кінологами і собаками.
Кожен, хто повернувся з нуля, потребує також і емоційного відновлення, – зауважує начальник лікарні МВС Світлана Онищак.
За словами начальниці Кінологічного центру Олени Чернілевська-Ісайко, коли пацієнт контактує з чотирилапим, то в рази підвищується кількість дофаміну як у пацієнта так і у тварини. З чим і знижується інтенсивність депресивних і неспокійних станів, а також підвищується стресостійкість.
Загалом каністерапія сприяє нормалізації психічного і фізичного стану людини, допомагає у кризовій ситуації, заспокоює і розслабляє, знижує почуття самотності, допомагає в процесі соціалізації і формуванні соціальної комунікації, – наголошує пані Олена.
Собаки, з якими знайомляться ветерани, відібрані, і не мають агресії і повністю орієнтовані на спілкування з людьми.
Також зазначається, що є вдосталь способів і прийомів в каністерапії: це і читання з собакою, і прогулянки, і плавання, купання, годування, гра, навіть сон з собакою. Вибір залежить від посттравматичного стресового розладу правоохоронців, який доведеться корегувати, та їхнього бажання.
Відразу після завершення першого заняття з тваринами їхній позитивний вплив на психоемоційний стан людини підтвердили і медики.
Олена Онищак зауважує, що всі хто прийшов на цей проєкт, усі залишилися у захваті.
Один з поранених воїнів зі 126 бригади ТРО, який прходить реабілітацію, Віктор Мисак, коментує новий досвід:
Рекомендую каністерапію усім, хто потребує реабілітації. Тваринки чудові та грайливі. Спілкування з ними приносить море позитивних емоцій. Беріть лише на заняття побільше смаколиків для пухнастих друзів.