Завдяки ініціативі кожен охочий може своїми силами зробити важливий внесок для перемоги.
Кіберполіцейські разом із волонтерами створили проєкт «Мрія», завдяки якому розпізнаються та блокуються фейкові й проросійські ресурси.
Начальник 1-го сектору Департаменту кіберполіції Нацполіції капітан поліції Ігор Чепур розповідає: ще до загострення війни практика блокування телеграм-каналів через бот була. Переважно так видаляли наркомагазини.
«Повномасштабна війна дала зрозуміти нам важливість інформаційної підтримки наших військових, а також протидії кремлівським медіа-пропагандистам. Тому даний бот було переформатовано на опрацювання фейкових та проросійських ресурсів, котрі в подальшому „йдуть“ на блокування», — каже він.
Відтоді кіберполіцейські разом із волонтерами та небайдужими перетворили проєкт «Мрія» в ініціативу протидії російським окупантам в медіапросторі.
«Особливість проєкту полягає у тому, що кожен охочий може своїми силами зробити важливий внесок для перемоги у «StopRussia I MRIYA», — уточнює Ігор Чепур.
Нагадаємо, що буквально днями кіберполіція затримала шахраїв, які брали кредити на зниклих та полонених військових. Зловмисники здійснювали перевипуск SIM-карт і перевіряли, чи є перевипущені номери фінансовими. Далі отримували доступ до онлайн-банкінгу. З рахунків захисників перераховували залишок грошей, а також випускали кредитні карти й привласнювали суми позики. Загальна сума збитків перевищує 2 мільйони гривень.