Кіберполіція нагадала, як українці можуть боротися з ворожою пропагандою та фейками

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:56, 12 Квітня 2024

Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною „BRAMA“», — зазначають у Кіберполіції

В Україні діє новий покращений проєкт з кібербезпеки BRAMA (БРАМА).

Днями правоохоронці презентували запуск онлайн-платформи «Кібер Брама» на якій розміщені різноманітні матеріали для того, аби всі охочі знали правила безпечного перебування в цифровому просторі. А також могли поскаржитися на фейки та ворожу пропаганду. Такі звернення допоможуть кіберполіцейським блокувати ресурси на яких публікують таку інформацію.

«Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною „BRAMA“», — зазначають у Кіберполіції.

Кіберполіція заохочує донатити свій час. Ілюстрація: Кіберполіція

На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінки на джерела що необхідно заблокувати, телеграм канал де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

З початку діяльності проєкту, користувачі надіслали понад 140 тисяч лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати.

Станом на початок 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики — роботи ще дуже багато і кіберполіцейські потребують допомоги нових небайдужих і активних учасників.

Проєкт «Кібер Брама» реалізований Департаментом кіберполіції Національної поліції України за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, МФ «Відродження» та громадської організації МІНЗМІН.

До слова, кіберполіція попереджає про небезпеку пенсіонерів та соціально незахищених громадян.

Вгору