У всіх регіонах Україні можна побачити соціальну акцію з фотографіями молодих чоловіків та жінок, які захищають країну, починаючи з 2014 року, а зараз знову повернулися на війну.
“Ми зупиняємо романтизацію війни й хочемо назавжди поховати совкове бачення образу ветерана. Ця соціальна акція має змінити уявлення суспільства про те, що ветерани — це старі дідусі в медалях. А якщо ти не помер за Україну, то не герой. Для України кожне життя наших захисників та захисниць — цінність. Тому в інформкампанії ми показали молодих хлопців і дівчат, які воюють за свободу України”, — каже очільниця Фонду Наталія Калмикова.
У зйомках для інформкампанії взяли участь молоді захисники та захисниці, котрі ламають уявлення суспільства про образ ветерана, як людини похилого віку. У свої 25 років в Україні людина цілком може мати бойовий досвід за плечима.
“На бордах можна побачити людей, котрі вже один раз пройшли пекло війни, а зараз знову повернулися туди. Тому ми підсилюємо світлини гаслом “Так, я — ветеран і продовжую захищати””, — каже Наталія Калмикова.
Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна наголошує, що до 24 лютого було зареєстровано 500 тисяч учасників бойових дій. Зараз у реєстрі Міністерства соціальної політики зафіксовано понад 770 тисяч людей зі статусом учасника бойових дій. Після російсько-української війни статус ветеранів війни набудуть ще більше молодих чоловіків та жінок, які ціною свого життя захищають Україну. Приблизна цифра майбутніх ветеранів — до 5 мільйонів.