Серед загиблих в той день були двоє дітей — п'яти і п'ятнадцяти років.
Обстріл почався о 9 годині ранку. Снаряди падали на вулицях Олімпійська, Київська, між школами № 5 і № 69, а також біля ринків «Денис» і «Київський». Були пошкоджені 55 багатоквартирних будинків і 15 приватних, 5 будинків вигоріли повністю. Також згоріли біля півсотні автомобілів.
Коли обстріл припинився, в мікрорайоні почалася паніка, жителі намагалися виїхати, розповів ІА «Вчасно» активіст Петро Андрющенко.
За його словами, в день обстрілу активісти допомагали вивозити жителів «Східного» в інші райони міста, тому що в постраждалих будинках не було ні електрики, ні опалення, були вибиті вікна, і люди не могли там залишатися.
«Вивозили все і всіх, — каже Петро Андрющенко. — Родичів, друзів, знайомих. Люди розселялися в інших районах. При цьому була моторошна дискоординація, наприклад, влада надала автобуси для вивозу, але вони стояли порожні, тому що люди не знали про них. Деякі йшли просто пішки. І ми з мегафоном ходили по мікрорайону і повідомляли, де стоять автобуси, де знаходяться намети обігріву».
У наступні дні волонтери допомагали ліквідовувати наслідки обстрілу.
Ректор Одеського державного університету внутрішніх справ В’ячеслав Аброськін, якій у той час був главою поліції Донеччини на своїй сторінці у Фейсбук написав, що досі не може забути наслідки того обстрілу.
«Таке враження, наче щойно російські терористи розстріляли з градів місто Маріуполь, — написав В'ячеслав Аброськін у соцмережі. — Хто це бачив своїми очами, той ніколи не забуде. Пять років пройшло, але я всі ці п’ять років бачу обличчя вбитих жінок і дітей, бачу жахіття в очах людей після обстрілу в той день. І, мабуть, забути вже не зможу ніколи. Говорять, що ніколи не говори „ніколи“, але я ніколи не зможу простити тих покидьків, які розстрілювали мирних громадян. Ніколи…».
Маріупольська активістка Галина Однорог згадує, що під час обстрілу загинула ціла родина — снаряд потрапив у автівку.
«У першу годину после обстріла „Градів“ рашистськими окупантами вже була на „Східному“, — розповіла Галина Однорог. — Біль. Розпач. Страх. І тиша. Люди всі вийшлі на вулицю, ходять тихо, шукають серед загиблих рідних та знайомих… Телефон розривається, дзвінкі з усієї країни. Немає часу. Перший бус з медикаментами вже ввечері виїхав на Маріуполь. Все терміново. Потім звонок, що ніколи не забуду. „Здрастуйте, ви ж волонтер, мені дали ваш номер. Я вперше в такій ситуації, у мене загинула сестра з чоловіком, її дочка і внук. Вони поїхали дідуся годувати і снаряд потрапив у машину. Чим ви можете допомогти?“ Потім ще було багато дзвінків, допомагали в організації похорону, но ті чотири труни и 80-річний дідусь, який ховав усю свою родину… Не пробачу ніколи…».
За обстріл мікрорайону «Східний» у Маріуполі був засуджений місцевий житель Валерій Кірсанов — слідство встановило, що саме він був коригувальником вогню бойовиків. 18 червня 2019 року суд приговорив його до 9 років позбавлення волі, проте він провів у СІЗО 4,5 роки і був випущений за законом Савченко вже 15 серпня цього року.