Киянам нагадали про борги за комуналку і як їх погасити

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  15:50, 5 Березня 2024

Багато хто з початком повномасштабної війни втратив роботу та доходи, боргів за комунальні послуги також стало в рази більше

Борг за спожиті житлово-комунальні послуги — це насамперед неприємності для власників помешкань. Страждають від заборгованості й комунальні підприємства, що надають киянам воду, тепло, світло.

Центр комунального сервісу (ЦКС) нагадав киянам про можливість позбутися боргів за комірне через укладання договору реструктуризації.

Про це розповіла директорка структурного відокремленого підрозділу по роботі зі споживачами ЦКС Юлія Романченко.

Вона повідомила, що загалом протягом двох років, в умовах дії воєнного стану, більшість споживачів Києва щомісячно своєчасно оплачують надані житлово-комунальні послуги.

«Для тих споживачів, які з різних причин мають заборгованість і не можуть сплатити всю суму одночасно, варто скористатися правом на укладання договору реструктуризації заборгованості. Такий договір має сприятливі умови, враховує індивідуальні обставини у споживачів, а головне — убезпечує громадян від примусових заходів стягнення заборгованості», — говорить Юлія Романченко.

Романченко повідомила, що протягом 2023 року ЦКС, який діє від імені виконавців житлово-комунальних послуг, уклав зі споживачами близько 800 договорів реструктуризації. Це засвідчує, що більшість боржників все ж таки не скористалися можливістю реструктуризувати свої борги за комуналку.

Виплачувати заборгованість частинами пропонують КП «Київтеплоенерго», КП «Київкомунсервіс», ПрАТ «АК «Київводоканал», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду м. Києва».

Також Юлія Романченко зазначила, що умови договорів реструктуризації заборгованості за спожиті послуги визначаються винятково між виконавцем послуги/управителем багатоквартирного будинку та споживачем.

Директорка СВП зауважила, що ніяких нововведень у порядку та форматі оформлення договорів реструктуризації немає. Як і раніше його можна укласти, відвідавши будь-який сервісний центр ЦКС, незалежно від місця проживання. Перелік документів, необхідний для укладення договору реструктуризації, на сайті ЦКС: https://cks.com.ua/faq/debtors/.

«Наші фахівці обов’язково проводять звірку суми заборгованості зі споживачем, враховують період та причини її виникнення, уточнюють та актуалізують показання лічильників, аналізують попередні платежі. Після врегулювання всіх питань та формування повного пакета документів зі споживачем підписують відповідний договір від імені виконавця послуги», — зауважила Юлія Романченко.

Також вона зазначила, що кияни, які вимушено покинули свої домівки через війну, можуть дистанційно оформити договір реструктуризації заборгованості — за допомогою поштового зв’язку або ж підписавши договір електронним цифровим підписом (за технічної можливості).

Отримати дистанційно консультацію, звірити суму заборгованості, подати заяву та копії документів можна через:

Skype чи Telegram: https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/

Фахівці ЦКС нагадали, що відсутність боргів за спожиті житлово-комунальні дозволяє комунальникам своєчасно усувати пошкодження та виконувати поточні ремонтні роботи, проводити розрахунки за спожиті енергоносії, закуповувати необхідні матеріали тощо.

Раніше фахівці повідомляли, що до лютого 2022 року борг населення столиці зокрема за теплопостачання був на рівні 800 мільйонів гривень, за важку зиму 2022-2023 борг зріс й становить 1,2 млрд грн. На передодні зими 2023 — 2024 загальний борг за комірне у столиці склав 6 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2023 року Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. Про це йдеться в Постанові Кабміну від 29 грудня 2023 р. № 1405.

Вгору