У столиці запроваджені зручні для користувачів сервіси — від цифрової транспортної картки до інструментів електронної демократії.
Команда Київ Цифровий поділилася дайджестом цифрових сервісів, який презентувала на Web Summit та Smart City Expo World Congress. Про це розповів керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич.
Петро Оленич. Фото: Борис Корпусенко
«Продовжуємо впроваджувати сучасні рішення всюди, де цього потребують користувачі — і особливо там, де вкрай важлива швидкість, зручність та безпека» — зазначив Петро Оленич.
Smart City Expo World Congress, що тривав у Барселоні з 7 по 9 листопада, є провідною міжнародною подією для сектору розумних міст, місцем зустрічі експертів і керівників найбільш інноваційних міст світу, компаній, дослідницьких центрів і міжнародних організацій. На ньому експерти з різних міст світу поділилися своїм баченням того, як побудувати більш стійке та придатне для життя місто в майбутньому.
Команда Київ Цифровий та його амбасадор Володимир Кличко представляють Україну на Web Summit. Фото: фб-сторінка Петра Оленича
Web Summit — це технологічна конференція, яка проводиться щорічно з 2009 року. Тематика конференції зосереджена на інтернет-технологіях. Цьогоріч вона проходила з 13 по 16 листопада у Лісабоні. Головна тема наших виступів — цифрова трансформація в умовах війни, стійкість киян та адаптивність сервісів.
У дайджесті розповідається про низку сервісів, які запроваджені в Києві.
- Цифрова транспортна картка — це можливість для користувачів оплачувати проїзд банківською картою з урахуванням знижок і зручних тарифів проїзного квитка.
- За підтримки Visa в Києві запрацював Apple Pay Express. Завдяки цьому не потрібно проходити автентифікацію через Face ID або відкривати застосунки, щоб оплатити проїзд. Оплатити проїзд з цим сервісом можна навіть, якщо на iPhone 0% заряду батареї.
- Також місто почало комплексну цифровізацію спортивної інфраструктури.
- Окрім цього, поділилися результатами впровадження екомоніторингу чистоти повітря через міський застосунок. Містяни можуть перевірити чистоту повітря навколо обраної точки через Київ Цифровий. Також цього року у сервіс додали моніторинг рівня радіації.
- Безпека столиці та її мешканців є одним із головних пріоритетів місцевої влади. Система «Безпечне місто» допомагає екстреним службам і комунальникам вчасно реагувати на різні події, що загрожують життю та здоров’ю киян.
- Київ Цифровий почав процес цифровізації сервісу «Електронний кабінет Захисника», що запровадить електронний документообіг між військовими закладами, а також дозволить Захисникам взаємодіяти з міськими установами без додаткових реєстрацій.
- Електронний запис до ЦНАП — ще один значний крок до впровадження paperless-культури в міських установах. Можна записатись у 18 ЦНАПів Києва та отримати 59 різних адміністративних послуг, які доступні до онлайн-запису.
- Окремим блоком виділили інструменти електронної демократії, а саме: відкрите голосування за громадський бюджет, підпис петицій та активна участь в опитуваннях, які дають змогу громаді брати безпосередню участь в управлінні та поліпшенні міста. Київ є індикатором для всієї України, а голосування та петиції є запорукою успішності побудови е-демократії.
Відповідати потребам містян — основний принцип діджиталізації послуг команди Київ Цифровий.
Ознайомитися з дайджестом цифрових сервісів міста можна за посиланням.
Нагадаємо, цього року Київ Цифровий отримав відзнаку престижної американської премії Globee Business Awards. Міський застосунок здобув золото в номінації Startup Achievement of the Year за розвиток е-демократії та цифрових сервісів.