Київ отримав всю партію вагонів метро з Варшави

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  06:17, 29 Жовтня 2023

Загалом столична підземка безплатно отримала 60 виведених з експлуатації вагонів серії № 81 як технічну допомогу від польських колег

До КП «Київський метрополітен» прибув останній поїзд з переданої партії з варшавського метрополітену.

Загалом столична підземка безплатно отримала 60 виведених з експлуатації вагонів серії № 81 як технічну допомогу від польських колег. Їх доправляли поетапно протягом семи місяців.

Наразі фахівці метрополітену продовжують опрацьовувати кожен отриманий поїзд для визначення технічного стану.

У КП «Київський метрополітен» зазначили, що 80% рухомого складу, що курсує лініями київського метро, виготовлено за радянських часів — він аналогічний вагонам, що експлуатуються у варшавському метрополітені. У конструкції цих вагонів є необхідне обладнання для проведення своєчасного та належного обслуговування рухомого складу столичного метро.

Як наголошує «Київський метрополітен», для безпечного руху поїздів, швидкої та якісної поїздки, рухомий склад потребує вчасних, якісних і ретельних ремонтів, зокрема поточних і капітальних.

Поїзди метрополітену кожні 480 тисяч км (раз на 4 роки) проходять заводський ремонт — від поточного до капітального. До прикладу, капітальний ремонт вагонів триває близько місяця. Під час цих робіт фахівці повністю розбирають вагон, ремонтують усе обладнання із заміною запасних частин і матеріалів.

Фахівці метрополітену пояснюють, що повністю розбирають внутрішню обшивку стін, стелі та підлоги, ремонтують тягові двигуни, колісні пари, електричне і пневматичне обладнання — акумуляторні батареї, механізми дверей, вікон, вентиляції, освітлення тощо. Також замінюють усі кабелі та проводи, очищують і відновлюють фарбування кузова і візків вагонів.

Нагадаємо. Київ хоче модернізувати 220 вагонів метро і придбати 95 нових

Вгору