Київрада оголосила додатковий набір присяжних до восьми районних судів столиці

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:34, 15 Жовтня 2024

Присяжний - це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя

Додатковий набір оголошено до Голосіївського, Дніпровського, Оболонського, Печерського, Подільського, Солом’янського, Святошинського та Шевченківського районних судів.

Київська міська рада оголосила додатковий набір присяжних до восьми судів.

Присяжний − це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжними можуть бути особи: які є громадянами України; віком від 30 до 65 років; які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду; які володіють державною мовою.

«Якщо ви виявили бажання бути присяжним районного суду міста Києва і відповідаєте вимогам, встановленим Законом України „Про судоустрій і статус суддів“, вам необхідно подати до Київської міської ради за адресою: вулиця Хрещатик, 36, низку документів», — зазначають у Київраді.

Зокрема, необхідно подати такі документи:

— заяву про включення до списку присяжних відповідного районного суду міста Києва за формою, згідно зі зразком;
— копію паспорта громадянина України;
— витяг із реєстру територіальної громади;
— довідку відповідного закладу охорони здоров’я про відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного / присяжної;
— витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (скорочений).
— інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
— автобіографію в довільній формі.

Термін дії довідок/витягів складає 3 місяці з дати їх видачі/формування, якщо інше не встановлено в цих документах.

Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів.

ВАЖЛИВО:

1. Витяг з реєстру територіальної громади можна отримати звернувшись до Центру надання адміністративних послуг, а також у застосунку або на порталі Дія.
2. Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» можна отримати через електронний сервіс: https://vytiah.mvs.gov.ua, а також у застосунку або на порталі Дія.
3. Інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення можна отримати, звернувшись до Національного агентства з питань запобігання корупції або заповнивши відповідну заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/main/reference/list

Детальніше про вимоги та необхідні документи читайте на сайті Київради.

Про суд присяжних в Україні і в світі, як стати присяжним одного з київських судів, які права, обов’язки та гарантії набуваються громадянином разом з цим почесним та відповідальним статусом «Вечірньому Києву» розповіла заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, голова громадської організації «Інститут судового менеджменту» Наталія Чумак.

Вгору