Киян просять не використовувати унітаз, як смітник.
Деякі люди звикли сприймати унітаз і каналізацію як альтернативу смітника. Може здатись, що викинувши непотріб в унітаз можна зекономити час на винесення сміття, але насправді цим створюють проблеми собі, сусідам, і працівникам комунальних служб.
У Київводоканалі регулярно нагадують, що каналізаційні трубопроводи аж ніяк не призначені для транспортування та утилізації побутового сміття. І в ідеалі до них не має потрапляти нічого, окрім продуктів життєдіяльності людини, туалетного паперу та води, якою все це змивається.
«Особливо небезпечними утворювачами заторів і водночас найбільш популярними кандидатами на змив залишаються вологі серветки, ватні диски, вушні палички, прокладки та підгузки», — розповідають комунальники.
За минулий рік фахівці Київводоканалу ліквідували майже 11 тисяч заторів у трубах, які спричинило сміття (це приблизно 30 заторів на день) та 90 аварій. Якби мешканці міста завжди дотримувались правил користування каналізацією, таких ситуацій ставалось би у рази менше.
Вони навіть зняли відео, щоб продемонструвати, що такі серветки не розчиняються у воді.
Якщо ж серветки не утворюють затор у трубах, то вони потрапляють на Бортницьку станцію аерації — єдині очисні споруди міста, де усі стоки проходять декілька етапів очистки перш ніж повернутися в річку.
Перший етап — видалення твердого сміття, це відбувається у грабельному відділенні, де для цього передбачені спеціальні механічні граблі.
«Обладнання не було розраховане на те, що зі стоками на станцію припливатимуть тонни непотребу. Тож щоб воно не вийшло з ладу, нашим фахівцям доводиться щодня вручну вигрібати по 5-6 тонн сміття! Це дуже важка і неприємна робота. Загалом зі стоків вилучають близько 9 тонн твердих відходів, а після злив, коли до каналізації потрапляє ще й сміття з вулиць, то й понад 10 тонн», — зазначають у Київводоканалі. І просять мешканців міста дотримуватися елементарних правил.
До слова, раніше у Київводоканалі спростували ворожий фейк про холерну паличку у воді.