Про це він повідомив в інтерв’ю “Бабель”.
Кличко наголосив, що відповідне рішення було ухвалено не ним персонально, а Радою оборони міста за рекомендацією військових, фахівців Служби з надзвичайних ситуацій.
Мер зазначив, що скупчення людей під час повітряної тривоги – це небезпека. Потрібно виходити з торговельних і бізнес-центрів, йти в укриття, зокрема підземні паркінги.
“Якщо немає укриття, потрібно миттєво сховатися, це мають бути або бетонні конструкції, або улоговина. Люди повинні вийти з транспорту і розосередитися. По-друге, критики дуже багато: “Навіщо ми виходимо з транспорту?” Тому що це правила, написані кров’ю. У Миколаєві влучили в зупинку, загинули багато людей, багато поранених. Ці правила для того, щоб уникнути трагедії”, – пояснив Кличко.
Він додав, що було б ідеальним, аби в Києві збудували бомбосховище біля кожної транспортної зупинки, але зробити це неможливо.
“Але в міста грошей немає! Ну тобто у Києва на рахунку в казначействі є 16 мільярдів віртуальних грошей. А реальних грошей в бюджеті немає! Усі гроші йдуть зараз на оборону, на війну. І ми це розуміємо”, – додав мер.
Нині, за його словами, гроші є винятково на підтримку критичної інфраструктури життєдіяльності міста.
“Скупчення людей у громадському транспорті в разі ракетного удару несе загрозу для їхнього життя. Тому вийшли, розосередились чи, оптимально, добігли до бомбосховища або укриття і перечекали повітряну тривогу”, – нагадав мер міста.
Нагадаємо, що кияни просять столичну владу скасувати рішення про зупинку транспорту під час повітряних тривог, тому що воно “є необгрунтованим та шкідливим для жителів міста та економіки столиці”.
1 серпня місто ввело обов’язкові правила роботи всього громадського транспорту, за якими громадський транспорт повинен зупинятися на час повітряної тривоги. Згодом у КМДА роз’яснили, чи доведеться пасажирам повторно сплачувати проїзд у транспорті після відбою повітряної тривоги.