Колабораціонізм і тероризм: інсайди від «управлінців» окупованого Енергодару

Джерело:  sprotyv.info  /  10:53, 28 Липня 2023

Окупаційна «влада»: хто стоїть на чолі?

Кого росіяни призначили «головними» в окупованій частині Запорізької області, звідки надмірна зацікавленість українськими дітьм і куди їх везуть з Енергодару, чому ЗАЕС використовується як майданчик для пропаганди, а на будівництвах працюють іноземці з Близького Сходу, йдеться в розслідуванні KibOrg.

Окупаційна «влада»: хто стоїть на чолі

Окупаційну «адміністрацію» Енергодару у грудні 2022 року очолив Едуард Сеновоз. У минулому — гендиректор Смоленської атомної станції в російській федерації, наразі член партії «єдина росія».

Крім того, згідно з пропагандистськими ЗМІ, ще й «народний улюбленець». «Діти отримали подарунки та були в захваті від зустрічі з “головою”, не хотіли відпускати його, а батьки висловили подяку», — йдеться на новинному порталі тимчасово окупованого Бердянська. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей Сеновоз відвідав мешканців Енергодара, які були тимчасово переміщені до Бердянська, аби «глибше вникнути в проблеми громадян».

Також команда KibOrg отримала доступ до списку призначених окупантами «посадовців» станом на жовтень 2022 року.

У документі зокрема вказані:

Олександр Волга — на той час «голова» окупаційної «адміністрації» Енергодару;

Михайло Пригода, Ковальчук Наталя, Олександр Лєснов — «заступники голови» Енергодару;

Андрій Кононенко — «виконувач обов’язків голови адміністрації» Кам’янки-Дніпровської, профіль Кононенка Вконтакте;

Олена Козулькова — «заступниця голови» Кам’янки-Дніпровської;

Сергій Майор — «голова» окупаційної «адміністрації» Малої Білозерки;

Олег Краснов — «заступник голови» Малої Білозерки;

Вадим Єрьомін — «заступник голови» селища Орлянське;

Василь Трубка — «голова» окупаційної «адміністрації» Благовіщенки;

Ірина Романенко — «заступниця голови» Благовіщенки.

Щодо планів окупантів на дітей

Питання дітей регулярно підіймається у політиці загарбників. На початку березня 2023 року так звана «міністерка праці та соціальної політики» Олена Мартиненко видала наказ для «голів військово-цивільних адміністрацій» про проведення прийому-передачі справ з опіки/піклування над неповнолітніми дітьми.

14 березня Мартиненко відвідала засідання губернатора Новгородської області рф з напряму «Соціальна політика». Колаборантка «запевнила колег, що отримані матеріали і досвід використовуватиме на території Запоріжжя». Цікаво, що перед тим, як перейти на бік окупантів, Мартиненко працювала білетеркою льодової арени в Мелітополі.

Теми дітей торкнулося і самопроголошене «міністерство культури, спорту і туризму» окупованої частини Запорізької області, розповсюдивши серед ставлеників загарбників пам’ятку з перевезень дітей, без зазначення з якою саме метою. Пам’ятка, наведена нижче, датується 15 травня.

Наприкінці червня «гендиректор» Запорізької АЕС звернувся до Сеновоза з приводу відправлення дітей Енергодару до табору «Ай-Кемп» у Криму. Новинний портал пропагандистів 26 червня розмістив інформацію про те, що енергодарська молодь провела в дитячому таборі вже дві зміни. Раніше команда KibOrg розповідала, як українських дітей, нібито на «оздоровлення» у таборі, вивозять до білорусі.

Безпека дітей на окупованих росією територіях гостро потребує уваги. За інформацією ГУ МВД рф, у захопленій частині Запоріжжя станом на червень 2023 року зафіксовано факти дитячої смертності. Одна з причин — неналежний рівень роботи «комісії зі справ неповнолітніх і захисту їх прав». Напередодні «комісія» провела засідання, у ході якого обговорювався факт загибелі дитини у реанімаційному відділі відокремленого підрозділу «Дитячої лікарні» у Мелітополі.

«Голова комісії» — Олексій Лисов, який знаходиться у розшуку СБУ.

Також нижче представляємо тих, хто увійшов до складу «відділу зі справ неповнолітніх і захисту їх прав» в окупованому Енергодарі. Серед них «начальниця відділу» Олена Пікуль і «головна спеціалістка відділу» Надія Додаш.

Уночі 6 червня 2023 року армія РФ підірвала конструкції Каховської ГЕС у Херсонській області, спричинивши екологічну катастрофу і загибель десятків людей. Світова спільнота назвала знищення гідроелектростанції черговим воєнним злочином.

Згідно з документом, наведеним нижче, у березні 2023 року Сеновоз подав запит до «адміністрації» Кам’янко-Дніпровської на інформацію щодо дамби. Зокрема, як вплине руйнування гідроелектростанції на роботу ЗАЕС. У листі-відповіді наголошується на тому, наскільки важлива цілісність ГЕС для нормального функціонування атомної станції.

Зацікавленість у збереженні дамби у Запорізької АЕС повинна бути не менше, ніж у «ВЦА» Кам’янко-Дніпровської. Окупаційна «адміністрація» Кам’янко-Дніпровської

Попри небезпеку та передбачувані катастрофічні наслідки, російські військові все ж підірвали Каховську ГЕС. Зараз країна-агресорка становить загрозу атомній електростанції в Енергодарі, окупованій з березня 2022 року. 4 липня Збройні Сили України офіційно заявили про можливу підготовку провокації на станції. Увечері того ж дня Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за даними від розвідки, на даху третього та четвертого енергоблоків ЗАЕС окупанти розмістили предмети схожі на вибухівку. Натомість радник глави «Росенергоатому» Ренат Карчаа розповів, що нібито «Київ у ніч на 5 липня збирається атакувати ЗАЕС високоточною зброєю і безпілотниками-камікадзе».

Тисяча й один спосіб як використати ЗАЕС. Версія окупантів

5 жовтня 2022 року «генеральним директором» атомної станції на Запоріжжі окупанти призначили Олега Романенка, в минулому головного інженера Балаклавської АЕС в росії. У квітні 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру ставленику окупантів. У результаті його керівництва ЗАЕС була відключена від об’єднаної енергосистеми України. «Посадовець» сприяв роботі українського енергооб’єкту на користь держави-агресорки, заохочував персонал станції погоджуватися на співпрацю із загарбниками.

Романенко і сам активно йде назустріч окупантам. У квітні «голова адміністрації» Енергодару Сеновоз звернувся до «гендиректора» станції за фінансовою допомогою у розмірі 900 тисяч рублів для обладнання місць навчання особового складу воїнських формувань.

Шановний Олегу Євгеновичу! «Військово-цивільна адміністрація» міста Енергодар високо цінує Ваш особистий внесок у соціально-інфраструктурний розвиток міста Енергодар. “Голова адміністрації” Енергодару Едуард Сеновоз

Отсканированное изображение

В умовах погроз росії особливо гостро сприймаються заходи окупантів щодо підготовки до евакуації з ЗАЕС. Так, у квітні 2023 року Сеновоз подав запит на інформацію щодо готовності реагування атомної електростанції у разі надзвичайних ситуацій. У відповіді йдеться, що за необхідності будуть проведені евакуаційні заходи з вивезення робітників станції на 23 автобусах. Штатна чисельність працівників ЗАЄС сягає понад 12 тисяч осіб, а фактична чисельність — 3291 особа. До того ж, 30 червня на ім’я Сеновоза було складено лист з переліком електричних сирен і гучномовців, що використовують в Енергодарі для донесення сигналів оповіщення й екстреної інформації до населення міста. Втім, у документі зазначено, що управління електросистемами в місті відсутнє.

Раніше росіяни вже завдавали шкоди атомній електростанції. 1 вересня 2022 року через обстріли ЗАЕС зазнав ушкоджень мазутний бак, внаслідок чого мазут розлився і потрапив до зливової каналізації. Через це була вірогідність потрапляння нафтопродуктів до системи гідротехнічних споруд. Попри те, що пропагандистські ЗМІ вчергове намагалися звинуватити ЗСУ в обстрілах енергооб’єкту, провокації велися саме з боку окупантів.

У документі, наведеному нижче, за 27 березня 2023 року йдеться про те, що ЗАЕС не була поінформована про ушкодження належним чином, а вжиті заходи вказали на неможливість ліквідації розливу мазуту. Тож, «керівництво» станції потребувало залучення спеціальних організацій.

Отсканированное изображение

Захопити й обстріляти, а потім зробити виборчу ділянку. Приблизно так виглядають дії окупантів на ЗАЕС. У вересні 2023 року в рф відбуватимуться вибори до партії «Єдина Росія». Вже зараз партія почала попереднє голосування для визначення найбільш популярних кандидатів. Зокрема, держава-агресорка проводить нелегітимні «вибори» на тимчасово окупованих українських територіях. 2 червня «гендиректору» надійшов запит щодо узгодження розміщення виборчих дільниць на атомній електростанції в Енергодарі.

Раніше, у березні 2023 року, як майданчик для пропаганди ЗАЕС розглядав Володимир Плякін, депутат Держдуми рф.

Прошу Вас посприяти відвідуванню атомної електростанції в місті Енергодар Запорізької області з метою проведення зустріч із виборцями, працівниками атомної станції і мешканцями міста. Володимир Плякін

Згідно з документом за 15 лютого 2023 року, атомна електростанція використовувалася ще і як екскурсійна база для школярів. Отже, окупанти вбачають у захопленій ЗАЕС не тільки об’єкт ядерного терору, але й місце для відвідувань дітей і молоді. Крім того, 25 березня Генштаб ЗСУ повідомив, що російські загарбники організовують «екскурсії» для школярів і на Ростовську АЕС, до Волгодонська.

Отсканированное изображение

Будівельники в Енергодар їхати не бажають

Натомість їхати з рф до Енергодара росіяни не поспішають. Наприкінці червня 2023 року окупаційна «адміністрація» міста склала пояснювальну записку щодо відмов будівельних організацій росії братися за роботу в Енергодарі. Зазначається, що більшість компаній не братимуть участь у будівельних роботах під приводом відмови працівників їхати до Енергодару. Чотири з десяти компаній погодилися на роботу за умови залучення іноземних громадян. Між організаціями та окупаційною «адміністрацією» міста була встановлена домовленість, що залучені працівники перевірятимуться ФСБ рф.

Потреби в робочій силі на об’єктах Енергодару складають 250 осіб, утім наявні лише 85. Будівництво почалося тільки на 7 об’єктах з 14. Так званий «голова адміністрації» міста повідомляє, що закрити потреби в робочій силі без залучення іноземних громадян неможливо, попри продовження набору будівельників з Воронезької, Бєлгородської, Московської областей Росії та окупованих територій Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей.

Проведено моніторинг будівельних майданчиків в м. Маріуполь, у містах «ЛНР», «ДНР», майже всюди на об’єктах беруть участь громадяни іноземних держав. “Голова адміністрації” Енергодару Едуард Сеновоз

Команда KibOrg отримала список залучених будівельників для робіт в Енергодарі, на яких очікує перевірка ФСБ росії. Серед вказаних осіб громадяни Сирійської Арабської Республіки, Єгипту, Алжиру, Азербайджану, Туреччини, Узбекистану, Таджикистану та РФ.

Окупанти обернули Енергодар на місто, що викликає страх, а найбільшу в Європі атомну станцію на об’єкт терору. Віримо у якнайшвидшу деокупацію Енергодару, його відбудову і повернення спокою до місцевих жителів і всього світу.

Вгору