“Мамо не плач, я розквітну весною”. У Броварах висадили алею на честь полеглих жінок-захисниць

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  10:45, 27 Ноября 2020

У Броварах висадили Алею пам’яті на честь жінок-воїнів, що віддали життя, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України. 16 декоративних яблунь нагадуватимуть про 16 загиблих жінок. Серед них – військові медики, кулеметниці, розвідниці та волонтерки. Біля кожного дерева встановили іменну табличку з написом “Мамо не плач, я розквітну весною” – на знак пам’яті про Героїнь і як символ майбутньої перемоги

Про це розповіли у Броварській міській раді.

Пам’ятна табличка на алеї містить QR-код, за яким можна буде подивитися перший сезон документального проєкту «Жінки, які загинули за Україну», створений ГО «Жіночий ветеранський рух» та Український інститут національної пам’яті.

Ініціатором відкриття Алеї пам’яті у Броварах виступила громадська організація «Жіночий ветеранський рух». До акції долучились Варта Київської Русі та Броварська міська рада.

У заході взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій, ветерани,  громадські активісти та мешканці міста. Місцевий священнослужитель провів панахиду за загиблими. Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих жінок – воїнів, захисниць України та поклали до кожного деревця квіти, перев’язані жовто-блакитною стрічкою.

В Україні це вже шоста Алея пам’яті загиблим жінкам-захисницям. Такі є у Києві, Львові, Краматорську, Черкасах та Житомирі.

                

Наверх