Мережі Wi-Fi громадських закладів закликають зробити доступними для всіх користувачів

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:49, 13 Грудня 2023

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО звернувся до українців у зв’язку зі збоєм у роботі оператора зв’язку “Київстар”

Про це повідомляє Держспецзв’язку.

Громадян просять зберігати спокій та максимально користуватися мережами Wi-Fi, а громадські заклади – зробити власні мережі Wi-Fi доступними для всіх користувачів.

Крім того, у Держспецзв’язку розповіли, що розпорядження про тимчасове блокування послуги національного роумінгу для абонентів “Київстар” видав Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій за запитом СБУ. Зроблено це було для уникнення перевантаження мереж інших операторів.

Також зазначається, що фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, разом з СБУ та представниками телеком-оператора досліджують кібератаку на мережу телеком-оператора “Київстар”.

Нагадаємо, російські хакери похвалилися завданою ними шкодою мережі Київстар та повідомили про захоплення особистих даних користувачів. Оператор вже спростував цю інформацію. Тим часом кияни шикуються у черги, щоб придбати сімкарту альтернативного “Київстару” оператора зв’язку.

Як повідомляв “ВК”, 12 грудня зранку стався масштабний збій у роботі “Київстар” – частина абонентів залишилась без зв’язку. При цьому вони не можуть перейти на іншого оператора через національний роумінг. Через відсутність зв’язку люди спілкуються між собою, замість дивитися у смартфон, співчувають та чекають на повернення мережі. Якщо ви залишились без зв’язку і терміново потребуєте допомоги – звертайтесь до поліції, рятувальників, у Пункти незламності.

Вгору