Мешканцям київських багатоповерхівок повертатимуть частину вартості генератора: як отримати?

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  10:13, 12 Листопада 2022

Генератори — це вихід на випадок відключення електропостачання

Сума відшкодування складатиме 75 відсотків від вартості пристрою.

У Києві повертатимуть 75% вартості генераторів, які придбають ОСББ, ЖБК чи Управителі у багатоквартирних будинках на випадок відключень електроенергії. Однак максимальна сума компенсації не перевищуватиме 80 тисяч гривень.

Таке рішення вчора, 10 листопада, на сесії Київради ухвалили міські депутати.

З цією метою у столиці затвердили Міську цільову програму часткового відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів та будь-яких незалежних приладів альтернативного живлення для забезпечення потреб ОСББ, ЖБК міста Києва під час підготовки опалювального сезону 2022-2023 років.

Одним з ініціаторів подання такого рішення є депутат Київради Віталій Нестор.

«Людей дуже хвилює сьогоднішнє становище в країні, зокрема, як пережити зиму. Останні зустрічі з киянами я проводжу при свічках. У місті є дуже багато будинків з електричними плитами, тому, наприклад, матусям з дітками життєво необхідно гріти їжу малюкам. Надважливо, щоб кожен будинок мав альтернативу електроенергії. Тому я й ініціював відповідний проєкт», — розповів Віталій Нестор.

Віталій Нестор. Фото: Олексій Самсонов

Він зазначив нашому виданню, що усього столична влада планує виділити фінансування на реалізацію такого заходу в розмірі 280 млн гривень (70 млн гривень у 2022 році та 210 млн — у 2023 році). Це дозволить частково компенсувати вартість 3,5 тисячі таких джерел електроенергії (875 у 2022 році, 2625 — у 2023 році).

Згідно з рішенням Київради, визначено основні вимоги до генератора. Для будинків, де встановлено ІТП (індивідуальні теплові пункти), водяні насоси або є ліфти його номінальна потужність має бути від 5 кВТ, для будинків без ліфтів та ІТП — від 2 кВт.

Для великих будинків потрібні потужні електрогенератори. Ілюстративне фото: Олексій Самсонов

ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ

Щоб отримати часткову компенсацію, потрібно заповнити заяву та подати пакет документів до районної адміністрації.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • завірену копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • копію протоколу співвласників багатоквартирного будинку про вибір управителя будинку (якщо в будинку не створене ОСББ або ЖБК);
  • завірену копію видаткової накладної на придбання незалежних джерел електричної енергії.

Після отримання пакета документів, районні адміністрації розглянуть заяву і винесуть відповідне рішення.

Компенсація коштів відбуватиметься шляхом перерахування на банківський рахунок ОСББ, ЖБК чи Управителя багатоповерхових будинків.

Зразок заяви

ЩО В ІНШИХ МІСТАХ

У Львові міська влада повертатиме 50 відсотків вартості генераторів. Пристрої мають бути потужністю від 3 кВт і сума компенсації складе не більше 30 тисяч грн.

Процедура відшкодування вартості генераторів у місті Лева відбувається наступним чином. Мешканцям будинку необхідно самостійно купити генератор і подати документи через ЦНАП або сервіс електронних звернень. Після цього районна адміністрація поверне частину коштів.

В Івано-Франківську мерія надаватиме в користування ОСББ чи управляючим компаніям генератори за належне облаштування укриттів у підвалах будинку.
Для того, щоб отримати генератор, потрібно прибрати та облаштувати приміщення, підвал для сховища, в якому зможуть зігрітися і перебувати мешканці не тільки одного будинку, але й сусідніх.

Далі сховище перевірить комісія та підтвердить його на відповідність. Якщо все належно облаштовано, то ОСББ чи ЖБК отримає у користування генератор.

На жаль, через постійні атаки на критичну інфраструктуру, ситуація в енергетиці столиці та інших міст України постійно погіршується.

Вгору