9 років тому росіяни «Градами» обстріляли Маріуполь, вбили 29 маріупольців і поранили ще 92.
Фото Євгенія Сосновського
Вранці 24 січня 2015 року під час обстрілу російськими «Градами» загинули 29 мешканців мікрорайону «Східний», з яких двоє - діти.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ встановила, що обстріл мікрорайону «Східний» був здійснений саме терористами так званої «днр». Служба безпеки України навела докази, що обстріл житлових кварталів Маріуполя здійснювався з російської артилерії та за наказом офіцерів російської армії.
Увечері 24 січня Україна попросила терміново зібрати Радбез ООН для прийняття рішень та заяви щодо ситуації на Донбасі. Проте, російська сторона заблокувала цю заяву. І цього ж дня ватажок терористичного угрупування «днр» Олександр Захарченко заявив про початок наступу на місто Маріуполь.
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського
Місцеві пригадують, що того дня й наступні роки, попри обстріл і докази, багато хто досі не бачив у росії - ворога.
«Я думала, що тоді люди нарешті зрозуміють, де ворог. Але марно — здоровому глузду і конкретним фактам народ казав, що „то українці стріляли зі Старого Криму“. У мене доволі бурхлива фантазія, але я не могла собі такого уявити — щоб „Гради“ колами літали, щоб саме так поцілили», — пригадує мешканка Маріуполя Анна Кондратенко.
Вадим Філашкін, очільник Донецької ОВА, додає: того ранку, окрім убитих маріупольців, ще 92 отримали поранення.
«Задовго до повномасштабного вторгнення росіяни вже нищили Маріуполь. Порівняно з тим, що вони зробили з містом у 2022-му, це здається дрібницею, але все одно — це великий воєнний злочин і загублені життя безвинних людей. Вони намагаються затерти пам’ять — навіть замалювали своїм триколором мурал із 6-річною Міланою, яка втратила ногу внаслідок того обстрілу. Але ми пам’ятаємо. І зробимо все можливе, щоб притягнути до відповідальності кожного ворога, включно з їхнім лідером», — наголошує голова ОВА.
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського
Євгеній Сосновський, маріупольський фотограф, який тоді зробив фото після трагедії, зауважує: тоді ніхто не думав, що найстрашніше маріупольців чекатиме попереду — через 9 років.
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського
Фото Євгенія Сосновського