Мінують школи і дитсадки: як одеські рятувальники розміновують звільнені від окупантів території

Джерело:  usionline.com  /  19:37, 3 Листопада 2022

Про работу рятувальників під час війни розповів начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Одеській області Роман Драч

Вони першими заходять у населені пункти після звільнення, адже рашисти залишають після себе небезпечні «подарунки». Одеські піротехніки звільнюють від вибухових пристроїв Миколаївську область, працюють вони і на Донеччині, і на інших напрямках. Адже усюди, де побували окупанти, заміновані будинки, школи, дитячі садочки.

Про работу рятувальників під час війни розповів начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС України в Одеській області Роман Драч, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

До повномасштабної війни одеські піротехніки переважно займалися вилученням боєприпасів часів Другої світової. Зараз вони приймають участь в розмінуванні звільнених від російської армії населених пунктів України. Наприклад, вони звільнили місцеве населення від того, що після себе залишили російські солдати у Миколаївській області.

На території Миколаївщини знаходилися ворожі підрозділи рф, їх там було знищено. А ті, хто зміг відступити, провели після себе минування. Це артилерійські снаряди, мінометні боєприпаси, дуже багато касетних боєприпасів, які становлять небезпеку для населення, і також протипіхотні, протитанкові міни, – розповів Роман Драч.

Також не всі російські снаряди розриваються – тож, у таких випадках теж працюють піротехніки.

Є такі випадки, після обстрілів різними реактивными системами залпового вогню. Також ми стикалися з випадками у Миколаївській області, коли проводилися обстріли системами, які несли в собі касетні боєприпаси. Вони не всі спрацьовують, і на поверхні залишається дуже багато касетних боєприпасів, які можуть вибухнути. Вони знищуються спеціалістами на місці. Місцеве населення ні в якому разі не повинно їх чіпати або переносити, і не зміщувати, тому що може статися вибух,- розповів Роман Драч.

Також, за словами рятувальника, противник мінує будівлі – у тому числі, і саморобними вибуховими пристроями або так званими «лепестками», які зовні схожі на листя. Рашисти залишають вибухові пристрої і на лініях електропередач.

При відступі противник мінує все – двері, іграшки, мебель. Тому без піротехніків заходити не можна. Були випадки, що люди поверталися у звільнені населені пункти і у своїх домівках знаходили вибухові пристрої – ми їх розміновували. Мінують і школи і дитячі садки. Дуже багато випадків, коли страждає місцеве населення – вже були випадки, що і діти, і дорослі підірвалися, – розповів Драч.

Вгору