Серед названих місць, де бойовики утримували та катували заручників, зокрема був названий мотель «Ізба» у місті Горлівка на території гуртового овочевого ринку. У серпні 2014 року там дислокувалися бойовики, підконтрольні громадянину РФ та офіцеру ГРУ Сергію Поваляєву на прізвисько «Боцман». Про це повідомляється на сайті організації.
За наявними свідченнями, у мотелі утримувалися декілька торговців з рику та місцевий міліціонер. «Заручників били п’яні учасники НЗФ так сильно, що зламали об них приклад автомата та биту» — йдеться у повідомленні правозахисників. Також там утримували чоловіка, котрий мав забрати тіла загиблих бійців ЗСУ.
У той же період, у серпні 2014 року, для аналогічних цілей використовувався учбовий корпус Шахтарського професійного ліцею послуг (м. Шахтарськ Донецької області). Там же дислокувалося угруповання бойовиків.
«Місце утримання являло собою напівпідвальне приміщення розміром 2,5×4 м з маленьким вікном, штучним освітленням, пружинними ліжками з матрацами. Заручників годували тричі на день у їдальні. До туалету супроводжували охоронці» — йдеться у повідомленні.
Згодом робота ліцею була поновлена, і сьогодні заклад пропонує навчання за фахом кухаря-кондитера, перукаря, зварювальника, швачки тощо.
У місті Сорокине (раніше — Краснодон) на Луганщині, у липні 2014 року «військова комендатура» розташувалася у приміщенні пенсійного фонду. Там утримували заручників і туди доправляли місцевих мешканців для допитів.
«У сирому підвальному приміщенні, без штучної вентиляції, вікна були закладені цеглою. З підвалу виводили лише для справляння природної потреби. Під час допитів до затриманих застосовували фізичну силу та психологічний тиск. На стінах кімнати, де проводились допити, були помітні сліди крові. Також учасники НЗФ постійно тримали на видноті зброю, погрожували нею та стріляли над головами допитуваних» — йдеться у повідомленні правозахисників.
У школі у м. Зоринськ Луганської області незаконно ув’язнених змушували ремонтувати зруйновану школу. Увесь час робіт вони ночували у приміщенні школи на підлозі та харчувалися власним коштом.
На території автотранспортного підприємства в м. Зоринськ Луганської областіполонених ув’язнювали в невеликому підвалі залізного ангара. Якщо спальних місць не вистачало, затримані ночували на стільці, годували один раз на день. Також деяких затриманих тимчасово утримували на подвір’ї просто неба. Майже усіх полонених виводили на примусові роботи: копання траншей, прибирання території .
У будівлі так званої Державної служби охорони «ДНР» в Донецьку серед тортур, які тут зазнавали полонені, було катування електричним струмом та інсценування розстрілу.
У в'язниці, яку облаштували учасники НВФ в покинутій шахті в Свердловську мала місце торгівля людьми. У 2014 році учасники НВФ «контррозвідка 1-ої козачої сотні ім. Стаса Синельникова, яке розташовувалося в приміщенні, продали представникам» Донецької народної республіки" бранця. У більшості названих вище в'язниць полонених годували один раз на день.
Усього правозахисники «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» назвали 20 раніше маловідомих незаконних в'язниць, в яких тримали полонених в «ДНР» і «ЛНР».
У названих в'язницях зафіксовані такі порушення прав людини як тортури, сексуальне насильство, примусову працю, в тому числі полонених змушували працювати поблизу лінії фронту і т.д.
Правозахисники також встановили персонал, відповідальний за злочини. Серед нього — колишні працівники українських правоохоронних органів, які перейшли на бік учасників НВФ: колишній начальник слідчого відділу Ясинуватського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області Юрій Шост; колишній співробітник Торезького міського відділу ГУМВС України в Донецькій області В'ячеслав Мартиненко; колишній співробітник Торезького міського відділу ГУМВС України в Донецькій області Романов Роман Олександрович.
Серед персоналу цих незаконних місць несвободи зафіксовані і громадяни РФ як Лариса Чубарова з позивним «Тереза». У вересні-жовтні 2014 року його катувала полонених в захопленому будинку Старобешівського районного військкомату. У липні 2017 року збив жінку засудили в Україні, а в грудні 2019 року звільнили в рамках обміну полоненими.