Міністерство охорони здоров'я опублікувало п'ять міфів про вакцинацію, які не мають нічого спільного із правдою.
Про це повідомило МОЗ.
Міф 1. Краще перехворіти і виробити природний імунітет
За даними МОЗ, є великий ризик виникнення ускладнень: параліча - від поліомієліту, ураження серця - від дифтерії, пневмонії та ураження мозку - від кору і вітряної віспи. Таким чином, ризик мати ускладнення набаго вище за ризик побічних реакції після щеплення.
Міф 2. Вакцини спричиняють аутизм
Міф бере початок у 1998 році, коли лікар Ендрю Уейкфілд опублікував статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але доводи виявилося фальсифікацією. Після чого Центр контролю та профілактики захворювань у США (CDC), медичний інститут Національної академії наук Великобританії та британська Національна служба охорони здоров’я спростували зв’язок між вакциною та аутизмом.
Міф 3. Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані.
Список повного протипоказання - невеликий. До нього внесені ті люди, у яких стан гострої хвороби, але після одужання щепитися можна. Більше того, люди зі хронічними хворобами мають вакцинуватись першочергово, тому що більш вразливі до інфекцій, а також мають важчий перебіг хвороби й більше шансів отримати ускладнення після тяжких захворювань.
Міф 4. Треба чекати до 3 років, щоби вакцинувати дитину (щоб організм зміцнів)
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень офіційно найоптимальніший час, коли потрібно щепити дитину - із перших днів життя для надійного захисту дитини від інфекційних хвороб.
Міф 5. Кілька вакцин, введених одночасно, "перевантажують імунітет", ослаблюють організм
Інфекційні захворювання спричиняють у кількасот разів вище навантаження на імунну систему, ніж щеплення. У вакцинах віруси значно слабкіші, тому неможливо ослабити та перевантажити організм.
"Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1 % імунної системи. Кілька вакцин вводити в один день можна! Щоправда, щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам — у праве та ліве стегно. Щеплення в сідницю взагалі не роблять!", - написали в Міністерстві.