МЗС оприлюднив інструкцію для українців, які знаходяться в Казахстані

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  13:12, 6 Января 2022

Українським громадянам, які перебувають на території Казахстану, необхідно постійно відстежувати інформацію про розвиток ситуації. Попри масові акції протесту в республіці, на 5 січня заплановані два рейси з “Борисполя” до найбільшого казахстанського міста – Алмати

Міністерство закордонних справ оприлюднило на своєму сайті інструкцію для громадян України.

Рекомендує українським громадянам… постійно відстежувати інформацію про розвиток ситуації, виявляти підвищену пильність та обережність, неухильно дотримуватися вказівок та розпоряджень представників місцевої влади та правоохоронних органів, не залишати місця свого проживання без крайньої потреби, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також зареєструватися в електронній системі «ДРУГ»“, – йдеться в повідомленні відомства.

Дипломати також нагадали, що у разі виникнення обставин, які вимагають негайної консульської допомоги, слід невідкладно звертатися до посольства України в Республіці Казахстан (тел.: +7 705 755 66 10, електронна пошта: emb_kz@mfa.gov.ua, consul_kz@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Зауважимо, раніше посольство України в Казахстані порадило українцямутриматися від прибуття” до цієї країни через “запровадження з 5 січня по 19 січня надзвичайного стану в м. Алмати, Алматинській та Мангістауській областях“.

Разом з тим, судячи з даних онлайн-табло на сайті Міжнародного аеропорту “Бориспіль”, на 21:40 5 січня заплановано два рейси до колишньої столиці Казахстану Алмати. Їх виконуватимуть перевізники Air Astana та Ukraine International Airlines. Прибуття очікується о 12:45 (за Києвом).

Прибуття принаймні одного київського рейсу в аеропорту Алмати все ж таки очікують (різниця у часті між Києвом та Алмати становить 4 години):

Ця інформація може бути скорегована, адже деякі ЗМІ повідомляють про захват Міжнародного аеропорту Алмати протестувальниками. Зокрема, казахстанське видання Orda.kz повідомило, що в аеропорт зайшли близько 45 “загарбників”, а співробітники покинули його. Пасажирів у терміналі не було, їх нібито евакуювали.

Нагадаємо, 2 січня в місті Жанаозені (Мангістауська область на заході Казахстану) розпочались масові мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Згодом вони переросли в масові протести по всій країні. Їхні учасники виступили з економічними та політичними вимогами.

4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину. Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку.

Наверх