На Донеччині облаштували бек-офіс для мешканців села Миколаївка Ольгинської ТГ

Джерело:  vchasnoua.com  /  15:02, 3 Березня 2021

У селі Миколаївка Ольгинської селищної ради на Донеччині у приміщенні сільської ради було облаштовано бек-офіс на чотири робочих місця з комп’ютерами та офісною технікою

Проєкт «Підвищення якості надання адміністративних послуг населенню шляхом поліпшення роботи бек-офісу у с. Миколаївка Ольгинської ОТГ» було реалізовано органом самоорганізації населення сільського комітету «Миколаївка» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Керівниця проєкту Ольга Нуд розповідає, що команда прагнула збільшити рівень довіри жителів громади до влади шляхом підвищення якості надання адміністративних послуг. Для обладнання бек-офісу закупили спеціальну техніку: чотири комп’ютери, сканери, принтер, вебкамери, навушники та організували тренінги з комп’ютерної грамотності не лише для мешканців похилого віку Миколаївки, а й для фахівців ОМС.

«Ми навчали літніх людей користуватися електронними кабінетами, передавати показники лічильників, сплачувати комунальні послуги, подивитися свою пенсійну справу, подати онлайн-заявку на перерахунок. Розповіли, як зайти до фейсбуку та подивитися сайт сільської ради. А для фахівців ОМС показали, як користуватися, приміром, Ехсеl, або застосунками для проведення онлайн-зустрічей», — розповідає пані Ольга.

Проєкт тривав шість місяців, під час яких команда організувала конкурс серед постачальників обладнання, провела переговори з виконавцями послуг, здійснила закупівлю, організувала монтаж робочих місць.

Також активісти надрукували для жителів громади інформаційні листівки та розробили сайт «Орган самоорганізації населення сільський комітет «Миколаївка», де розміщено рекомендації користування е-сервісами.

Паспортистка Людмила Шкарупа, яка пройшла навчання в межах проєкту, розповіла, що раніше у її відділі був лише один комп’ютер на двох фахівців. Часто доводилося чекати, поки хтось закінчить працювати. Також, за її словами, фахівці не мали достатніх навичок для роботи з сучасними програмами.

«Тепер кожен має окремий комп’ютер для роботи, — говорить Людмила Шкарупа. — Більше того, нам встановили спеціальні програми, про які ми навіть не знали. Раніше ми працювали у Word, ще трохи — в Ехсеl. Тепер вміємо ладнати і з Гугл-диском, і зберігати файли у форматі PDF».

Людмила Шкарупа розповіла, що загалом за 20 годин чотири фахівці сільради змогли пройти навчання.

«Тепер ми працюємо швидше і якісніше, адже отримали достатньо знань, щоб допомагати мешканцям, які відвідують бек-офіс, щоб скористатися комп’ютером. Комп’ютер для місцевих жителів стоїть у секретарки сільради, тож вона частіше допомагає жителям. Але іноді, коли я бачу, що завітали люди, які не вміють користуватися технікою — показую, як це робити», — ділиться паспортистка.

Місцева жителька Зіна Шаптала також радіє, що таке навчання покращило її життя.

«Раніше, щоб сплатити рахунки за електрику, телефон та інше, передавала гроші з листоношою, або доводилося самій йти на пошту, — розповідає Зіна Шаптала. — Це завжди було складно. Однак тепер я самостійно оплачую всі послуги вдома, з планшета. Навчилась передавати показники лічильників, переказувати гроші, робити покупки онлайн — це все, не виходячи з дому. Мене також зареєстрували у фейсбуці. А мені 72 роки! Тому нові знання безумовно поліпшили моє життя».

Сьогодні мешканці Миколаївки завдячують громадським активістам за створений бек-офіс, яким активно користуються.

Для довідки:

Проєкт реалізується ОСНСК «Миколаївка» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Вгору