На Херсонщині вперше відкрили для туристів одразу два маяки

Джерело:  shotam.info  /  12:31, 23 Червня 2020

Про це повідомляє пресслужба управління туризму та курортів Херсонської ОДА

На Херсонщині туристам відтепер можна відвідати Генічеський та Станіслав-Аджигольський маяки. Про це повідомляє пресслужба управління туризму та курортів Херсонської ОДА.

«Маяки Херсонщини — це не тільки стратегічні об’єкти навігації, але й цікаві інженерні споруди, видатні пам’ятки історії, що привертають увагу естетикою конструкцій і численними легендами, пов’язаними з їхнім походженням. Навігаційні пам’ятки надихають місцевих художників і манять до себе туристів з усіх куточків України та світу. Відтепер ці історичні об`єкти (Генічеський та Станіслав-Аджигольський маяки – ред.) відкриті для відвідування», – йдеться в повідомленні.

Які правила відвідування?

Вхід туристів на територію маякових комплексів дозволяється за попереднім записом за таким графіком:

— Маяк Генічеський — четвер, субота: 10:00 — 14:00.

Дітям віком до 5 років вхід на територію комплексу заборонено!

Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів:

доглядач маяка Володимир Вікторович Жарков (066) 522 03 55 та доглядач вогнів Олена Анатоліївна Жаркова (066) 809 18 85.

— Маяк Станіслав-Аджигольський (Задній): четвер, субота — 11:00 — 13:00.

Дітям віком до 12  років вхід на територію комплексу заборонено!

Контакти уповноваженої особи для запису та координації відвідування макових комплексів:

доглядач маяка Володимир Іванович Бурдига (096) 341 25 20 та доглядач маяка Ігор Васильович Гончаров (067) 665 38 04.

З метою збереження життя і здоров’я відвідувачів та працівників, які задіяні в обслуговуванні маяків, державна установа «Держгідрографія» оновила Правила відвідування території маякових комплексів, затверджені наказом ДУ «Держгідрографія» від 12.06.2020 № 140. З правилами поведінки туристів на об’єктах більш детально можна ознайомитись тут.

Що варто знати про ці маяки?

Генічеський маяк розташований на березі Утлюкського лиману. Його спорудили 1877 року на замовлення морського міністерства французькі фахівці. Генічеський маяк зовсім не схожий на типові маякові комплекси. Це – двоповерхова будівля з маяковою вежею, висота якої становить 245,4 метра над рівнем моря.

Далекий (Задній) Станіслав-Аджигольський маяк – це найвищий маяк на Херсонщині. Він розташований біля села Рибальче, у південно-східній стороні Дніпровського лиману. Ажурні металеві вежі гіперболоїдної конструкції Станіслав-Аджигольського маяка зведені на штучних островах у 1908-1911 роках. Висота Далекого (Заднього) маяка становить 76 метрів.

Вгору